В оприлюдненому у Франції парламентському звіті про іноземне втручання в політику країни Росію і Китай назвали основними «маніпуляторами», чий вплив поширюється як через економічні, так і політичні канали. У документі значну увагу приділено діяльності ультраправої партії «Національне зібрання», яка «підтримує багато привілейованих зв’язків з Кремлем, на відміну від інших французьких політичних партій». Про це пише видання LB.ua, яке отримало ексклюзивний коментар від авторки звіту — Констанс Ле Гріп, депутатки партії Емманюеля Макрона «Відродження».
У звіті колишню лідерку «Національного зібрання» Марін Ле Пен називають «передавальною станцією» для поширення російської дезінформації.
«Коріння зв’язків “Національного зібрання” з Кремлем сягає 1960-х років, коли партією керував тато Марін Ле Пен, Жан-Марі Ле Пен. Упродовж десятиліть він регулярно їздив до Росії, приймав російські делегації на території Франції та підтримував дружні відносини з пропагандистом Олександром Дугіним. Очоливши партію у 2011 році, Марін Ле Пен продовжила лінію батька: ворожу до НАТО та впливу Сполучених Штатів, дружню до Росії», — нагадує у своїй публікації LB.ua.
«Національне зібрання» впродовж років «ідеологічно рівнялася» на політику Путіна, йдеться у парламентському звіті. Зокрема, члени ультраправої політичної партії регулярно відвідували Росію, окупований Крим і Донбас, надсилали спостерігачів на вибори, які проводив кремлівський режимом, голосували в Європарламенті проти резолюцій, невигідних Росії, та брали позику в Чесько-російського банку 2014 року на суму 9 мільйонів євро.
Крім цього, у звіті викладені дані щодо співпраці французьких ультраправих із Кремлем, метою якої було створення загальноєвропейського руху AltIntern, що об’єднав би ультраправі сили Європи. Встановлено, що одним із комунікаторів між Кремлем і ультраправими силами у Франції був російський олігарх Костянтин Малофєєв, якому і належала ідея створення такого руху в Європі.
З боку французького «Національного зібрання» проєкт мав координувати євродепутат Філіп Олів’є, родич Марін Ле Пен, однак після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ці плани були поставлені на паузу.
Докази причетності до співпраці із Кремлем, наведені у парламентському звіті, ексочільниця «Національного зібрання» вже назвала «політизованими» та «неправдивими».
Цікаво, що створення парламентської комісії з розслідування іноземного втручання ініціювала саме партія «Національне зібрання». На думку авторки звіту Констанс Ле Гріп, метою політсили, вочевидь, було бажання «проконтролювати дискурс» і провести розслідування так, аби «вибілити репутацію».
«Ми знаємо, яку гру веде партія “Національне зібрання”. Зближення цієї політичної сили з Росією тривало роками. Сьогодні вони намагаються дистанціюватися від цього, однак ми знаємо, що в питанні Криму, наприклад, їхня позиція залишається непорушною — вони вважають, що Крим належить Росії. Що відбудеться, коли український контрнаступ сягне півострова? Саме тоді ми побачимо справжнє обличчя ультраправих, які сьогодні вдають, що підтримують Україну і засуджують Росію», — сказала у коментарі LB.ua французька парламентарка.
Російський вплив у Франції не обмежується «Національним зібранням», зазначають у звіті. Окрім вербування колишніх політиків, Кремль проводить у країні низку інших підривних заходів, зокрема «кібератаки, пропаганду в соцмережах і наукове шпигунство».
У коментарі LB.ua Констанс Ле Гріп запевнила, що Франція працює над посиленням своєї кібербезпеки та поширює основи цифрової грамотності серед громадян.
Читайте також:
- Как работает (про)кремлёвская пропаганда и почему признание в России иноагентом ещё ничего не значит
- Редактор «Радіо Нової Зеландії» понад рік додавав до новин про Україну проросійські наративи. Його усунули на час розслідування
- Як святкували день міста в Даугавпілсі — найбільш (про)російському місті Латвії
- Мрія російської «опозиції» про прекрасну Росію майбутнього коштом Заходу
Раніше Такер Карлсон у відеоблозі розповідав, що це Україна підірвала Каховську ГЕС. Його відео було сповнене маніпуляцій та викривлень.
Також ми повідомляли, що іспанський журнал El jueves опублікував обкладинку, на якій українські військові відмовляються від контрнаступу.
Фото: скриншот