КМІС: Кількість прихильників повної заборони УПЦ серед українців збільшилась
КМІС: Кількість прихильників повної заборони УПЦ серед українців збільшилась

КМІС: Кількість прихильників повної заборони УПЦ серед українців збільшилась

Але в суспільстві превалює думка про те, що це питання потрібно вирішувати у правовій площині.

Серед громадян України зросла кількість тих, хто вважає, що держава в тій чи іншій мірі має втрутитися у діяльність Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, який з 26 травня по 5 червня проводив Київський міжнародний інститут соціології. 

Якщо у грудні минулого року такої думки дотримувалися 78% опитаних соціологами українців, то ніні їхня кількість становить 85%

Збільшилась також (з 54% до 66%) кількість респондентів, які є прихильниками повної заборони УПЦ (МП) в Україні. Ще 19% опитаних виступають за «більш м’який» підхід, який передбачає не повну заборону, а встановлення державного контролю та нагляду за цією церквою. У грудні 2022 року таких було 24%.

Водночас з 12% до 6% зменшилась кількість респондентів, на думку яких у діяльність УПЦ (МП) в Україні не варто втручатися, а достатньо лише розслідувати окремі можливі випадки правопорушень.

Як Ви вважаєте, якою має бути зараз політика влади України щодо Української Православної Церкви Московського Патріархату (глава – Онуфрій)?

КМІС: Кількість прихильників повної заборони УПЦ серед українців збільшилась - Фото 1

Українська Православна Церква Московського Патріархату продовжує діяльність, через яку українці сприймають її як «п’яту колону Кремля», зауважив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати дослідження суспільної думки.

«Ріст підтримки повної заборони УПЦ (МП) свідчить, що в останніх гострих протистояннях (наприклад, щодо Києво-Печерської лаври) більш переконливими для громадськості були аргументи критиків цієї Церкви. Нездатність на практиці довести справжність розриву з РПЦ, наслідки діяльності в Києво-Печерській лаврі, млява (або просто відсутня) реакція на священнослужителів-зрадників та безпорадна тиша у відповідь на анексію своїх єпархій (як-от Бердянської) тільки кристалізують негативне ставлення до Церкви», — говорить керівник КМІС.

Разом з цим, на його думку, варто пам’ятати, що, попри підтримку значною частиною українців заборони УПЦ (МП), у суспільстві існує запит на дотримання у цьому процесі законодавства.

Всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» Київський міжнародний інститут соціології проводив з 26 травня по 5 червня 2023 року. Методом телефонних інтерв’ю були опитані 1029 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Статистична похибка не перевищє 3,4%.

Читайте також:

  • Кабмін подав до Ради проєкт закону, який забороняє діяльність церков, керованих з Росії

  • Гундяєв, але не Кирило: РНБО запровадила санкції проти 22 церковників Росії

  • СБУ викрила священника УПЦ МП, який благословляв російську армію під час окупації Харківщини

  • «Рейтинг»: 63% українців підтримують перехід на новий церковний календар

  • УПЦ МП vs ПЦУ: хто є хто в українському православ’ї

Фото: Getty Images

Теги по теме
УПЦ МП
Источник материала
loader
loader