/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd34091387661ea155f03b3610578a75d.jpg)
У Києві презентували виставку, присвячену переселенцям і біженцям
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Щойно почалася війна, наші герої-переселенці схопили свої валізи, домашніх улюбленців та найбільш цінні з речей і тікали світ за очі. Сідаючи в евакуаційні потяги, люди не знали, що на них чекає. Часто вони втрачали все, і тепер мають отримувати підтримку, щоб почати з нуля. Так само й біженці - перетинаючи кордон, вони гадки не мали, де їм нададуть прихисток. Тому ця виставка про взаємодію нашого благодійного фонду як сторони підтримки та про переселенціві біженців, яким ми надаємо допомогу", - зазначила голова правління БФ "Рокада" Наталія Гуржій.
Інсталяція являє собою 25 валіз, які передають 25 історій переселенців з українських міст, зокрема, Нікополя, Бахмута, Сєвєродонецька, Маріуполя, Нової Каховки, Миколаєва, Бучі, а також людей, які прибули до України з Саудівської Аравії, Ірану, Таджикистану як біженці.
З напіввідкритих валіз видніються речі, які схопили з собою люди, тікаючи від війн і переслідувань - рушники, ключі, дитячі іграшки, зубна щітка, рис. Поряд - переноски для тварин, навіть гітара. Також біля кожної валізи представлено історії українців та іноземців, які почали своє життя "з нуля" на новому місці.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F3188a2a54b67ff02ee28e40021a7ccb5.jpg)
"Люди, полишаючи свої домівки, втрачають все. Інколи їх продовжують шукати на батьківщині. Наприклад, як Мошрабчона Хайдарова - політичного біженця з Таджикистану, якого досі розшукують у Таджикистані та в Росії. Він тікав однієї зимової ночі, перетинав кордон з $13 в кишені... У нього навіть стріляли. Він вирив яму, накрився снігом, зробив отвори для дихання - так дочекався ранку. Потім попрямував до кордону з Україною, де його зустріли співробітники СБУ. А два тижні тому Мошрабчон відкрив свій ресторан в Ірпені", - розповів соціальний працівник і ком'юніті-менеджер БФ"Рокада" Дмитро Петросюк.
Гуржій зауважила, що не всі з представлених історії закінчуються хепі-ендом і повною інтеграцією переселенців у нові громади. За її словами, фонд зараз допомагає жінці з Сєвєродонецька, яка, вийшовши по воду, потрапила під обстріл, втратила ногу. Отямилася вона в тернопільській лікарні, документів при собі не мала.
"Зараз вона має осмислити все, що сталося. Ми допомагаємо їй у пошуках протезування, з відновленням документів. Сподіваємося, що після цього вона почне мріяти про щось нове", - сказала голова правління "Рокада".
Ця виставка тривала в Києві годину. Незабаром її можна побачити в Івано-Франківську, Хмельницькому, Тернополі, Чернівцях, Луцьку, Львові та Рівному.
У Києві презентували виставку, присвячену переселенцям і біженцям / Фото: БФ "Рокада"
Всесвітній день біженців відзначається щороку 20 червня. Цей день покликаний визнати силу і мужність людей, які були змушені втекти з рідної країни, щоб уникнути конфліктів чи переслідувань.
Благодійний фонд "Рокада" засновано у 2003 році. Цей фонд є виконавчим партнером Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Мета організації — надавати соціальну підтримку біженцям і шукачам притулку, мобілізувати спільноти біженців та сприяти їхній інтеграції в українське суспільство.

