Фірташ в австрійському суді може отримати підтвердження свого «дипломатичного імунітету» і уникнути екстрадиції до США — ЗМІ
Фірташ в австрійському суді може отримати підтвердження свого «дипломатичного імунітету» і уникнути екстрадиції до США — ЗМІ

Фірташ в австрійському суді може отримати підтвердження свого «дипломатичного імунітету» і уникнути екстрадиції до США — ЗМІ

Раніше мін’юст країни заявляв, що український бізнесмен не має відповідної акредитаційної картки від австрійського МЗС.

Український бізнесмен Дмитро Фірташ отримав від Білорусі дипломатичну посаду у Відні, щоб залишитися в Австрії та уникнути екстрадиції до США, де на нього чекає кримінальне провадження за підозрою в корупції. Про це написало видання NV.ua із посиланням на повідомлення DW.

За даними DW, у тексті рішення Вищого земельного суду Відня Фірташ має статус радника постійного представництва Білорусі при міжнародних організаціях у Відні.

Ноту про делегування Фірташа як представника ООН із промислового розвитку передали до штаб-квартири UNIDO 29 червня 2021 року. Саме на підставі цього статусу український бізнесмен вимагає зупинити процедуру екстрадиції до США, посилаючись на дипломатичний імунітет.

Аби довести, що Фірташ як радник при UNIDO має статус дипломата і дипломатичну недоторканність, адвокати бізнесмена в жовтні 2021 року передали суду юридичну експертизу. Її підготував один із західноєвропейських професорів із міжнародного права, пише DW.

Разом із цим Міністерство юстиції Австрії повідомило суду, що Фірташ не акредитований належним чином при UNIDO і не має відповідної акредитаційної картки від австрійського міністерства закордонних справ. Інакше кажучи, австрійський уряд не вважає Фірташа особою, на яку поширюється імунітет дипломата.

Суди попередніх інстанцій врахували повідомлення австрійського мін'юсту і не визнали дипломатичного імунітету Дмитра Фірташа.

Однак рішенням від 14 червня Вищий земельний суд Відня повернув справу на розгляд першої інстанції, зобов’язавши суддів дати самостійну правову оцінку (незалежно від позиції мін'юсту Австрії) в тому, чи визнавати дипломатичний імунітет Фірташа.

Тож якщо суд визнає українського бізнесмена дипломатом з усіма відповідними привілеями, розгляд справи щодо його екстрадиції до США буде призупинено, доки діятиме дипломатичний мандат.

У березні 2022 року суд Відня відмовив у поновленні справи. Але в п’ятницю, 16 червня, вища судова інстанція заявила, що ухвалила рішення на користь Фірташа і дозволила відновлення процедури екстрадиції, скасувавши рішення 2017 року. Причиною стали нові надані докази.

У СБУ заявили, що «п’ятьом фігурантам, які переховуються від правосуддя за кордоном, підозру повідомлено заочно, вирішується питання щодо оголошення їх у міжнародний розшук».

За інформацією джерел «Детектора медіа» у правоохоронних органах, обшуки не відбувались у приміщеннях телеканалу «Інтер», який належить Фірташу, а підозри бізнесмену стосуються лише газової теми.

Реагуючи на це, група компаній Group DF назвала підозри бізнесменові Дмитру Фірташу та його топменеджменту безпідставними та вважає, що дії правоохоронців є «тиском на бізнес Групи».

Фірташ є одним з найбагатших бізнесменів України. Через міжнародну Group DF він контролює медіагрупу Inter Media Group (до складу якої входить, зокрема, телеканал «Інтер»). 

Фірташа затримали в Австрії в березні 2014 року на запит американських слідчих, але випустили під заставу у 125 мільйонів євро. Відтоді він оскаржував свою екстрадицію в США. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

Навесні 2022-го український мільярдер Дмитро Фірташ зазнав чергової поразки в австрійських судах і перебував за крок до екстрадиції до CША.

Фото: скриншот

 

 

 

Теги по теме
Беларусь Суд Австрия
Источник материала
Поделиться сюжетом