Триває прийом журналістських робіт на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола
Триває прийом журналістських робіт на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола

Триває прийом журналістських робіт на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола

Дедлайн подання заявок — 10 серпня 2023 року.

Державний комітет телебачення і радіомовлення України оголосив прийом творів на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола за найкращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. Про це повідомляє сайт Держкомтелерадіо.

Премія присуджується щороку авторам нових оригінальних публіцистичних творів у галузі журналістики, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності.

До участі в конкурсі приймають тексти, опубліковані протягом останніх трьох років, але не пізніше як за пів року до їх висунення на здобуття премії. Можуть бути висунуті роботи як окремих авторів, так і творчих колективів у складі не більше п’яти осіб.

Дедлайн подання робіт — 10 серпня 2023 року. Для того, щоб взяти участь у конкурсі, необхідно надіслати:

– клопотання про присудження премії з короткою характеристикою твору та його автора;

– примірник твору на матеріальному носієві з підтвердженням його оприлюднення (примірники друкованих засобів масової інформації, телепередачі та радіопрограми на компакт-дисках у форматі DVD);

– копію паспорта (у разі висунення на здобуття премії колективу — копії паспортів кожного члена колективу).

Адреса для подання творчих робіт: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2, Державний комітет телебачення і радіомовлення України (з поміткою «на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики»).

Клопотання про присудження премії з короткою характеристикою твору та його автора (у форматі word), а також електронну версію твору Держкомтелерадіо просить надсилати на електронну адресу: iv@comin.gov.ua

Як повідомляв «Детектор медіа», у 2022 році на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола надійшло 15 публіцистичних робіт, переважно друковані твори — книги та газетні публікації. Також серед претендентів були два радіотвори та один документальний фільм. Переможцем став відомий український публіцист, доцент кафедри української преси Львівського національного університету ім. Івана Франка, засновник і багаторічний шеф-редактор журналу «Універсум» Олег Романчук. Премію він отримав за книгу публіцистики воєнного часу «Не бійсь. Не зраджуй. Не мовчи». 

У 2021 році лауреаткою стала Людмила Житня за публіцистичну книгу «Чорнобиль — очима жінок (Інтерв’ю з атомною катастрофою)». Цю книгу Людмила Житня писала протягом 30 років. У її основі — розповіді жінок-ліквідаторок та евакуйованих після катастрофи на ЧАЕС. У книзі зібрано 150 інтерв'ю та фотографії з приватних архівів чорнобильців.

У 2020 році лауреаткою премії імені Чорновола стала Світлана Бондар за книгу «Ті, хто не хотів помирати мовчки…». 

Читайте також:

  • Держкомтелерадіо: визначено лауреата премії імені В’ячеслава Чорновола 2022 року

  • Лауреаткою премії імені Чорновола за кращу публіцистичну роботу стала Людмила Житня

Фото: chytomo.com

Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader