російський десантник отримав політичний притулок у Франції
російський десантник отримав політичний притулок у Франції

російський десантник отримав політичний притулок у Франції

Колишній російський десантник Павло Філатьєв, який брав участь у вторгненні Росії в Україну і написав книгу про війну, набув статусу біженця у Франції. Про це повідомив сам Філатьєв. 

Десантник Павло Філатьєв у лютому-квітні 2022 року брав участь у вторгненні Росії в Україну, але зміг звільнитися після поранення. Влітку 2022 року він опублікував в інтернеті антивоєнну книгу «ZOV 56» і незабаром, побоюючись кримінального переслідування в Росії, залишив країну. У жовтні 2022 року він попросив притулку у Франції.

Філатьєва консультували співробітники організації Gulagu.net. Однак після приїзду до Франції у нього стався конфлікт із засновником організації Володимиром Осєчкіним. Одним із приводів для конфлікту стала суперечка через права на книгу Філатьєва: після приїзду до Франції екс-військовий передав права на неї Осечкіну, але пізніше передумав, а коли засновник Gulagu.net відмовився розірвати договір, подав на нього до суду.

У березні 2023 року Володимир Осєчкін звинуватив Філатьєва в тому, що той приховав від нього та ЗМІ «інформацію про вбивства українців, у затриманні яких він брав участь». Такі висновки засновник Gulagu.net зробив прочитавши інтерв'ю, яке колишній військовий дав шведському виданню Dn.se. В інтерв'ю Філатьєв переказав слова колишніх товаришів по службі про те, що деякі з українців, яких Філатьєв та інші військовослужбовці брали в полон, пізніше були розстріляні або повішені. На думку Осєчкіна, ці слова свідчать, що Філатьєв «де-факто приховував свою причетність» до військових злочинів і, отже, не може претендувати на політпритулок.

Філатьєв тоді стверджував, що Осечкін неправильно інтерпретував матеріал Dn.se: російські військові не розстрілювали полонених у нього на очах, але йому справді переказали чутку про розстріл полоненого, якого Філатьєв згадує у своїй книзі.

Філатьєв вважає отримання ним притулку свідченням того, що французька влада перевірила ці звинувачення і вважала, що він не причетний до військових злочинів.

російський десантник отримав політичний притулок у Франції - Фото 1
Источник материала
loader
loader