Передбачається, що електронна черга покликана зменшити чергина контрольно-пропускних пунктах. Речник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі телемарафону пояснив, чому попри запуск електронної черги затори на кордоні однаково є.
Відповідь ДПСУ
За словами Демченка, великі кілометрові черги на кордоні передусім виникають не через несправність електронної черги, а через велику кількість транспорту та осіб, які бажають перетнути кордон. Електронна черга не здатна зменшити цю кількість.
Однак вона може дозволити громадянам менше перебувати безпосередньо на кордоні, зазначив речник. Для цього потрібно, аби водії дотримувалися часу прибуття до пункту пропуску, який визначений для того, щоб відразу перетнути кордон.
Це і буде ефективним використанням електронної черги. Вона працюватиме так, як треба, коли повністю почне функціонувати, і всі дотримуватимуться цих вимог,
– каже Демченко.
Також він зазначив, що цього літа спостерігається великий пасажирообіг. Якщо у весняний період кордон перетинали приблизно 85 900 осіб за добу, то вчора, наприклад, таких було 135 тисяч.
Крім того, пасажирообіг динамічний щодо в'їзду та виїзду. Якщо на початку літа більше людей виїжджало за кордон, то у липні переважає кількість тих, що повертається. Лише вчора до України в'їхало на 25 тисяч більше, ніж виїхало.
єЧерга в Україні
- 28 липня Кабінет міністрів ухвалив рішення про розширення дії "єЧерги". З 1 серпня водії автобусів та легкових автомобілів можуть встати в електронну чергу на перетин кордону. Це вони мають зробити на сайті. Водії можуть продовжити чергу 1 раз на 4, 6, 8 або 10 годин, якщо їм треба більше часу на дорогу.
- З 12 грудня 2022 на пункті пропуску через кордон з Польщею "Ягодин – Дорогуськ" розпочала працювати електронна черга.
- 8 травня 2023 року розпочався запис в електронну чергудля водіїв вантажних автомобілів на нових пунктах пропуску.