У Росії пропонують саджати за фото та відео місць обстрілів, влучання снарядів і дислокацій військ РФ
У Росії пропонують саджати за фото та відео місць обстрілів, влучання снарядів і дислокацій військ РФ

У Росії пропонують саджати за фото та відео місць обстрілів, влучання снарядів і дислокацій військ РФ

На думку російських сенаторів, «публікації у ЗМІ та соцмережах стають джерелом інформації для противника».

У Раді Федерації РФ запропонували заборонити поширювати у ЗМІ та в соцмережах фото та відео місць обстрілу, влучання снарядів і дислокацій російських військ – крім тих, що надає міноборони РФ. Про це інформує «Роскомсвобода»

Відповідний законопроект розробила група сенаторів з комітету з конституційного законодавства і держбудівництва, повідомив глава комітету Андрій Клішас:

«Встановлюється відповідальність за поширення інформації, яка дозволяє ідентифікувати місцезнаходження збройних сил РФ, військової, гуманітарної та стратегічної інфраструктури, встановити факт їхнього ураження, оцінити характер завданих ушкоджень, а також інформацію про місце обстрілу або влучання снаряду на території РФ, про переміщення та використання збройними силами зброї, засобів ППО, безпілотників та інших спеціальних засобів  ураження».

Публікувати наслідки обстрілів можна буде лише якщо таку інформацію оприлюднило міністерство оборони РФ. В іншому випадку видання, в якому з'явилися матеріали, блокуватиме Роскомнагляд.

На думку Клішаса, «публікації у ЗМІ та соцмережах стають джерелом інформації для противника».

«Роскомсвобода» додає, що у разі першої публікації громадяни платитимуть штраф від 30 тисяч до 50 тисяч рублів, посадови особи – від 100 тисяч до 200 тисяч рублів, юридичні особи – від 300 тис. до 500 тис. рублів.

За повторну публікацію пропонується ввести кримінальну відповідальність: штраф від 100 тисяч до 300 тисяч рублів або примусові роботи на строк до трьох років. Також правопорушника можуть заарештувати на чотири — шість місяців, або ув'язнити на строк до трьох років. Крім цього, його позбавлять права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на той самий термін.

Видання також зазначає, що подібний закон вже діє в Україні з березня 2023 року.

Теги по теме
Россия Москва
Источник материала
loader
loader