Фільм про волонтерський пошуковий загін «Антарєс» презентували в Полтаві
Фільм про волонтерський пошуковий загін «Антарєс» презентували в Полтаві

Фільм про волонтерський пошуковий загін «Антарєс» презентували в Полтаві

Кінологи та собаки загону працюють на деокупованих територіях і на завалах після обстрілів — шукають тіла як живих і загиблих, цивільних і військових.

22 серпня у Полтаві відбувся допрем'єрний показ короткометражної докуметальної стрічки «Шукачі загублених душ» режисерки Катерини Стрельченко. Це єдиний допрем'єрний показ, оскільки стрічка на тижні з’явиться у відкритому доступі на ютубі за умовами гранту, сказала режисерка стрічки Катерина Стрельченко. Також фільм покажуть 23 серпня о 20:45 та 24 серпня о 16:45 на дніпровському телеканалі «Відкритий».

  • Читайте також: Режисерка фільму про пошук безвісти зниклих: «Ми фільмуємо страшне, важке, воно може шокувати, але водночас і надихає»

Фільм розповідає історію волонтерів кінологічного пошуково-рятувального загону «Антарєс» із міста Павлоград на Дніпропетровщині. У стрічці також відповіли на запитання, як пахне смерть, за якою методикою працюють «шукачі», чому для родичів зниклих безвісти так важлива відповідь «так» чи «ні», як попри небезпеку пошуки стали метою життя людей і собак, а також як має змінитися ставлення до тварин у суспільстві.

Над фільмом також працювали сценарист Антон Базелінський, оператор Євген Чорний, режисерка монтажу Олена Стадник; музику для фільму створив GORE. За словами Катерини Стрельченко, команда має бажання розповісти історію «Антарєсу» також у повному метрі.

У доробку режисерки-документалістки Катерини Стрельченко також стрічки «Олесь Гончар. Слово як зброя» (2022), «Іловайськ. Лицарі неба» (2019), «Вірю. Чекаю. Молюся (2018)», «Піски. Лицарі неба» (2016).

«Детектор медіа» також розповідав про прем'єру кіноальманаху «Міста та їхні герої», який розповідає про волонтерів і активістів початку широкомасштабної війни.

Читайте також
Режисерка Анастасія Тиха: «Ми виринаємо з війни в роботу. І назад»
Формат Civil Pitch, Docudays UA: Правозахисники мають дахозривні історії, а документалісти знають, як зробити з них потужні фільми
Відбулася прем'єра документального кінопроєкту «Міста та їхні герої»
Проєкт «Кіно заради перемоги!» отримав одну з найпрестижніших у світі нагород з комунікацій SABRE Awards
Теги по теме
война Кино кинопроизводство
Источник материала
loader
loader