У Хмельницьку ОВА не пустили журналістів «Жар.Info», які хотіли отримати коментар у посадовця
У Хмельницьку ОВА не пустили журналістів «Жар.Info», які хотіли отримати коментар у посадовця

У Хмельницьку ОВА не пустили журналістів «Жар.Info», які хотіли отримати коментар у посадовця

Юрист пояснює: Журналіст має право на безперешкодне відвідування адміністрації та особистий прийом. Але давати коментар — це право, а не обов’язок чиновників.

У Хмельницьку обласну адміністрацію не пустили журналістку та оператора місцевого медіа «Жар.Info», які хотіли отримати коментар заступника голови ОВА. Про це ІМІ повідомила журналістка Альона Береза.

Як розповіла Альона, вона хотіла взяти коментар у першого заступника голови Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Тюріна щодо допомоги постраждалим внаслідок російського обстрілу мешканцям села Грузевиця. 

Подія сталася ще 28 серпня, однак про всі обставини журналісти розповіли через два тижні, адже сподівалися вирішити цю ситуацію. Проте отримати коментарі журналістам так і не вдалося.

До того протягом серпня редакція тричі — 16, 18 та 21 серпня — зверталася по коментар як до Тюріна особисто, так і до пресслужби. Не отримавши жодної реакції, журналісти вранці 28 серпня вирішили особисто піти в приймальню першого заступника, щоб спробувати отримати коментар і «пояснення, що насправді відбувається і чому нас ігнорують», розповіла Береза.

Коли 28 серпня журналісти прибули до ОВА, охоронці записали їхні персональні дані в журнал реєстрації. Вони уточнили у журналістів, чи ті «погоджували відвідування адміністрації» та відмовилися пускати їх до приміщення.

Охоронці попросили журналістів відійти від пропускного пункту та чекати. Медійники не погодились і попросили зв’язатися з працівниками адміністрації, які б могли допомогти отримати коментар. У відповідь охоронці відповіли, що це «військовий об’єкт», і направили на журналістів свою зброю. 

Після цього медійники викликали поліцію та написали заяву про перешкоджання журналістській діяльності. Спочатку на місце приїхали патрульні, потім слідчо-оперативна група, яка прийняла заяву і зафіксувала пояснення нацгвардійців.

Спершу заяву розглядала поліція. Однак оскільки охоронці є представниками Нацгвардії, то її перенаправили для розгляду до Державного бюро розслідувань. Як зазначила Альона Береза, досі ніхто з правоохоронців не виходив на контакт із ними.

Після інциденту журналісти ще декілька разів пробували отримали коментар в адміністрації, однак цього не сталося.

Юрист ІМІ Роман Головенко відзначив, що «журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень та бути особисто прийнятим у розумні строки посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством» (п. 2 ч. 1 ст. 11-1 Закону про держпідтримку медіа).

Водночас, відзначив юрист, давати коментарі — це право, а не обов'язок посадовців. Адже це не питання доступу до інформації (вже готової), коментар передбачає створення нової інформації. Тому він порадив медіа, якщо вона звертаються за коментарем і не отримують його, так і констатувати в своєму матеріалі: «коментарів такий-то посадовець не надав».

Фото: Хмельницька ОДА / вікіпедія

Теги по теме
чиновники
Источник материала
loader
loader