Банки України виставили новий курс долара: скільки коштує валюта
Банки України виставили новий курс долара: скільки коштує валюта

Банки України виставили новий курс долара: скільки коштує валюта

Курс готівкового долара у банках України практично завмер. Вранці у п'ятницю, 15 вересня, вартість американської валюти в середньому становить 37,7/38,35 грн за долар (купівля/продаж). За добу курс підвищився лише на 5 копійок у продажу та не змінився у купівлі.

Проте, за тиждень, минулого четверга, готівковий долар у банках подорожчав на 15 копійок, свідчать дані спеціалізованого порталу. Водночас зазвичай курс готівкової валюти залежить від банку.

Найдешевше серед найбільших банків готівкові долари 15 вересня продає державний ПриватБанк (38 грн). Найдорожче купити американську валюту пропонують у "Креді Агріколь" (38,8 грн).

Купує готівку за найнижчою ціною ОТП Банк (37 грн). А найвигідніше продавати американську валюту сьогодні у "Креді Агріколь" (37,8 грн за дол.).

Слід враховувати, що ціни на долар із таблиці можуть відрізнятись від фактичного курсу в банках – там можуть виставляти додаткові комісії. А зазначений картковий курс використовується для здійснення оплат у валюті (наприклад, у закордонних інтернет-магазинах) або для купівлі іноземної валюти з подальшим внесенням на депозит. Просто так купити безготівкову валюту в Україні не можна від початку повномасштабної війни.

На чорному ринку долар у покупці коштує до 38,07 грн, середній курс продажу становить 38,2 грн. Євро на валютному аукціоні 15 вересня продають по 40,8 грн, а купують по 41,13 грн.

Банки готуються переписувати курс долара

Начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий розповів OBOZREVATEL, ринок перебуватиме в очікуванні подальшої валютної лібералізації. Зокрема встановлення плаваючого курсу.

"18-24 вересня ситуація на валютному ринку багато в чому залежатиме від прийнятих рішень 14 вересня. Ринок очікував зниження облікової ставки і після таких змін та оприлюднення даних щодо інфляції цілком можливо утворення нових валютних кордонів для долара: 36,8-37,8 грн", – зазначив банкір.

Крім того, керівництво Нацбанку заявило про намір повернутися до гнучкого курсу готівкового долара. І відмовитись таким чином від фіксованого, який зараз становить 36,56 грн.

Втім, цьому передуватиме низка процесів, передбачених узгодженою з МВФ програмою валютної лібералізації. Зокрема, НБУ хоче спочатку отримати задовільні показники щодо низки параметрів. Це, зокрема:

  • інфляція;
  • реальна ринкова ставка;
  • стан та обсяг золотовалютних резервів;
  • ситуація на валютному ринку;
  • фінансова стабільність;
  • ризики безпеки.

При цьому глава Нацбанку Андрій Пишний наголосив: до скасування фіксованого курсу в регуляторі готуються вже протягом тривалого часу. "Сигнали з цього приводу ми надаємо ринку останні не менш як півроку", – зазначив він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, за словами нардепа від "Голосу" Ярослава Железняка, курс 41,4 грн/долар на 2024 рік, озвучений міністром фінансів Сергій Марченко, є прогнозом, а не констатацією факту. Більше того, в експертному середовищі впевнені, що наразі будь-яких передумов для підвищення курсу долара в Україні до 41 грн. і вище немає.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом