Неіснуюче програмне забезпечення для БПЛА: викрито схему заволодіння коштами з харківського бюджету
Неіснуюче програмне забезпечення для БПЛА: викрито схему заволодіння коштами з харківського бюджету

Неіснуюче програмне забезпечення для БПЛА: викрито схему заволодіння коштами з харківського бюджету

Своїми діями зловмисники завдали матеріальної шкоди на суму понад 3 мільйони гривень. Про це повідомили в пресслужбі ГУ НП в Харківській області.

В ході досудового розслідування слідчі встановили, що восени 2022 року приватний підприємець та чиновниця Харківської міської ради розробили злочинний план, згідно з яким приватна фірма мала виступити розробником пакетів програмного забезпечення для неіснуючого комплексу БПЛА (безпілотного літального апарату).

Своєю чергою чиновниця гарантувала придбання вказаного товару коштом бюджетних коштів на загальну суму понад 3 мільйони гривень. Надалі зловмисники планували розподілити отримані кошти між собою.

Фактично, 51-річний підприємець та 45-річна чиновниця жодного твору або програмного продукту розробляти не планували.

З метою отримання подібного програмного продукту вони звернулись до розробників у місті Вінниця, де придбали програмне забезпечення 2015-2016 років розробки, яке було призначене для віддаленого керування БПЛА певного типу та перебувало на стадії доопрацювання.

У грудні 2022 року зловмисники завершили свій злочинний план. Чиновниця Харківської міської ради перерахувала з місцевого бюджету на рахунок приватного підприємця гроші на загальну суму понад 3 мільйони гривень.

Після отримання реальної можливості розпорядитися бюджетними коштами, що надійшли на рахунок, підприємець придбав для себе, як фізичної особи підприємця, майнові права на програмне забезпечення на загальну суму близько 1,3 мільйона гривень, а також здійснив зняття у готівковій формі іншої частини грошей на загальну суму 1,8 мільйона гривень та розподілив їх між собою та спільницею.

Слідчими ХРУП № 2 за оперативним супроводом СБУ та процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури 51-річному чоловіку та 45-річній жінці  повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченому ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Вирішується питання щодо обрання обом підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Источник материала
loader
loader