Рівненський пожежний робот-малюк Magirus отримав бойове хрещення
Рівненський пожежний робот-малюк Magirus отримав бойове хрещення

Рівненський пожежний робот-малюк Magirus отримав бойове хрещення

У Львові на гасінні пожежі в палаючих після ракетного обстрілу закутках складських приміщень відзначився гусеничний робот Magirus, який разом з оператором прибув із сусіднього Рівненського підрозділу ДСНС.

Роботизований пожежник з дистанційним керуванням заступив на чергування весною. І ось справжнє випробування вогнем і водою пройшов 19 вересня у Львові. Він працював там, де через загрозу життю і здоров’ю заборонено перебувати навіть навченим та досвідченим фахівцям пожежно-рятувальної служби.

За словами очільника Міністерства внутрішніх справ України Ігоря Клименка, робот Magirus Wolf R1 відмінно справився з поставленим завданням.

Читайте також Ще один спецавтомобіль САРМ-с стане на чергування в ДСНС

Таких роботизованих установок в Україні вже кілька. Десь їх ще тільки тестують, десь уже застосовують на практиці. Ці маленькі машини добряче проявили себе на гасінні пожеж на Тернопільщині, Хмельниччині. І ось ще один придбаний робот-пожежник справно відпрацював у Львові, де з вогнем боролися протягом 12 годин.

Взагалі на європейському ринку це доволі рідкісна техніка найсучаснішого покоління. Лише рік тому вона з’явилася у співпраці знаного у світі виробника пожежних машин Magirus та ІТ- розробником в галузі технологій автономних транспортних засобів Alpha Robotics Deutschland GmbH.

Рівненський пожежний робот-малюк Magirus отримав бойове хрещення - Фото 1
Рівненський пожежний робот-малюк Magirus отримав бойове хрещення - Фото 2
Рівненський пожежний робот-малюк Magirus отримав бойове хрещення - Фото 3
Рівненський пожежний робот-малюк Magirus отримав бойове хрещення - Фото 4
Рівненський пожежний робот-малюк Magirus отримав бойове хрещення - Фото 5
Рівненський пожежний робот-малюк Magirus отримав бойове хрещення - Фото 6

Довгих 12 годин рятувальники Львова боролися з вогнем у зоні цивільних складських хабів місцевих підприємців та міжнародних благодійних організацій. Фото: ДСНС у Львівській області

Акумуляторний робот з електричним приводом для гасіння пожеж і ліквідації техногенних катастроф в зоні бездоріжжя, в тунелях, підземних гаражах, цехах, складських приміщеннях пройшов всебічні випробування пожежними командами Нижньої Саксонії, Австрії, в горах Німеччини .

Однак найважчі екстремальні режими експлуатації випали на закуплених роботів в Україні. Вони працюють не просто на пожежах, а на пожежах в умовах війни.

Характеристики Magirus Wolf R1:

  • габарити (Д х Ш х В) – 1500 х 1200 х 1300 мм;
  • маса – до 900 кг;
  • два електродвигуни 7,5 кВт/1050 Нм;
  • лебідка з електричним зусиллям до 4 т;
  • літій-іонний акумулятор з потенціалом 8,8 кВт*г
  • дальність викиду води – до 65 м;
  • дальність викиду піни до 45 м.
  • маніпуляторна рука з керованими щипальцями-затискачами;
  • шість світлодіодних прожекторів (1800 люмен х 6);
  • чотири спрямовані камери відеомоніторингу.

У тому ж Львові, як повідомляє на своїй сторінці в Telegram-каналі згаданий вище Ігор Клименко, вогонь після ракетного ворожого обстрілу "розкинувся на понад 9 000 кв. м.

Читайте також Яку техніку отримали рятувальники

У дистанційному режимі на максимальній відстані до 150 м керування робот пробирався туди, де пожежникам загрожували полум’я, обвали перекриття та конструкцій. Вода на гармату робота подавалася по рукавах від пожежних автомобілів чи автономних помпових станцій зі стаціонарних гідрантів.

В залежності від обставин оператор вибирав як швидкість подачі води, так і форму струменя. На максимальних обертах помпи атака на вогонь поглинала щохвилини 2000 літрів води. Найдальша відстань подачі під тиском води сягала 65 метрів.

Теги по теме
Новости фото Видео
Источник материала
loader
loader