Україна вирішила вжити таких дій, аби переконати Варшаву зробити крок назад і погодитися на розроблений у співпраці з Євросоюзом механізм ліцензування торгівлі зерном.
Найближчими днями Україна запровадить ембарго на цибулю, помідори, капусту і яблука з Польщі. Заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка у вівторок, 19 вересня, пояснив це рішення у коментарі польському виданню .
За словами Качки, Україна після п’яти місяців перемовин втратила надію щодо врегулювання питань навколо української сільськогосподарської продукції. Саме тому 18 вересня український уряд подав позов до Світової організації торгівлі проти Польщі, Словаччини та Угорщини. Наразі український уряд не отримав відповіді Польщі.
“Головна причина для нас полягає у тому, аби довести, що Польща не має права запроваджувати такі заходи. З самого початку ми не погоджувалися на заборону експорту. Для нас важливо рухатися в правильному напрямку, що означає ведення діалогу з Європейською комісією, як з інституцією, відповідальною за міжнародну торгівлю. У нас також є координаційна платформа. Польща залучена до цього процесу. Тому ми маємо виправдані очікування, що закінчення терміну дії заборони на експорт зерна, у тому числі заходів, запроваджених Україною, буде прийнято усіма країнами-членами. Таким чином, цей позов не спрямований проти Польщі. Йдеться про можливість застосування таких заходів”, – сказав Качка.
Він додав, що Україна вирішила обрати такий крок із запровадження ембарго на цибулю, помідори, капусту і яблука з Польщі, аби переконати Варшаву зробити крок назад і погодитися на розроблений у співпраці з Євросоюзом механізм ліцензування торгівлі зерном, за який відповідатиме Україна.
Качка наголосив, що зусилля Києва спрямовані не на погіршення відносин з Польщею, а на те, щоб розробити цивілізовані методи урегулювання диспутів.
Нагадаємо, президент Анджей Дуда порівняв Україну із небезпечною тонучою людиною. Він заявив, що його країна хоче допомогти Україні, але має відстоювати інтереси власних фермерів.
Як повідомлялося, Україна подала позов до Світової організації торгівлі (СОТ) на три східноєвропейські країни, які продовжили заборону на імпорт зерна в односторонньому порядку, незважаючи на те, що Єврокомісія скасувала дію обмежувальних заходів. У свою чергу Польща вийшла з платформи по зерну з України та збирається припинити допомогу українським біженцям.