17 американських письменників подали колективний позов на OpenAI щодо авторських прав
17 американських письменників подали колективний позов на OpenAI щодо авторських прав

17 американських письменників подали колективний позов на OpenAI щодо авторських прав

Серед позивачів: Джонатан Франзен, Джон Ґрішем, Джордж Р. Р. Мартін та Джоді Піколт та інші.

Фахове об’єднання американських письменників скерувало до федерального суду Мангеттену позов проти OpenAI від імені 17 провідних письменників, зокрема Джона Ґрішема, Джонатана Франзена, Джорджа Сондерса, Джоді Піколт й автора «Гри престолів» Джорджа Р. Р. Мартіна. Митці звинуватили компанію в незаконному використанні їхніх робіт для тренування ШІ-чатбота ChatGPT, повідомив Reuters.

Колективний позов був поданий Гільдією письменників увечері 19 вересня.

20 вересня речник OpenAI зазначив, що компанія поважає права письменників і «веде продуктивні дискусії з багатьма творцями по всьому світу, зокрема з Гільдією письменників».

Гендиректорка Гільдії письменників Мері Разенберґер того ж дня заявила, що письменники «мають бути здатними контролювати, чи використовуються їхні твори генеративним ШІ і якщо використовуються, то як», щоб «зберегти нашу літературу».

У позові Гільдії йдеться, що в наборах даних, на яких OpenAI тренує свою велику мовну модель реагувати на запити людей, містилися тексти з творів письменників, які могли бути зібрані з «піратських» книгозбірень в інтернеті. Позивачі стверджують, що ChatGPT генерує точні перекази змісту їхніх книжок, а це вказує, що ці тексти наявні в їхній базі.

Нагадаємо, у липні понад 8 тисяч американських письменників підписали колективного відкритого листа до розробників з вимогою не використовувати їхні книги для навчання штучного інтелекту без дозволу, згадки та компенсації. У листі згадується, що за останнє десятиліття доходи письменників скоротилися на 40% — цьому сприяє, зокрема, розвиток нейромереж.

Фото: логотип компанії OpenAI, Unsplash

Теги по теме
США
Источник материала
loader
loader