До об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО вперше внесли кладовища часів Першої світової війни в Бельгії та Франції, пагорби геноциду 1994 року в Руанді та колишній центр тортур в Аргентині. Про це повідомляє Reuters.
Рішення ухвалили на засіданні Комітету світової спадщини ЮНЕСКО в Ер-Ріяді у Саудівській Аравії. Зміни стали можливими завдяки скасуванню заборони вносити до списку Світової спадщини місця людських страждань.
«Дослідження цих трьох об’єктів знаменує собою новий етап у ролі всесвітньої спадщини в глобальному масштабі», — повідомили представники ЮНЕСКО під час брифінгу.
До списку об’єктів Світової спадщини ввійшли:
-
139 місць поховань, кладовищ та меморіалів між північчю Бельгії та сходом Франції, де пройшли одні з найбільш кровопролитних боїв Першої світової;
-
місця геноциду в Руанді — низка пагорбів, на яких у 1994 році бойовики вбили близько 1 мільйона людей;
-
аргентинський музей ESMA, який протягом 1976-1983 років був таємним центром для тортур і вбивств противників диктаторського військово режиму.
В організації зауважили, що визнання меморіальних місць на світовому рівні має сприяти розбудові миру.
До цього моменту єдиними подібними меморіальними об’єктами Світової спадщини ЮНЕСКО були концтабір Аушвіц-Біркенау в Польщі та Хіросімський меморіал миру в Японії.
Фото: військові цвинтарі у Франції / Reuters, скриншот