Генпрокурор: Повертати з Росії незаконно вивезених українських дітей заважає брак міжнародних механізмів
Генпрокурор: Повертати з Росії незаконно вивезених українських дітей заважає брак міжнародних механізмів

Генпрокурор: Повертати з Росії незаконно вивезених українських дітей заважає брак міжнародних механізмів

Однак Україна не полишає пошуків шляхів для цього.

Україні бракує міжнародних механізмів, які допомогли б повернути незаконно вивезених до Росії українських дітей. Про це в інтерв’ю Голосу Америки розповів генеральний прокурор України Андрій Костін.

«У нас є певний набір міжнародних законодавчих актів для захисту українських дітей, але зараз цього недостатньо, щоб повернути їх додому», — відзначив генпрокурор. Він пояснив, що притягнути до відповідальності винних за депортацію українських дітей — «не означає автоматично, що наших дітей повернуть додому». Адже не існує механізму, який автоматично повертав би дітей в Україну з Росії.

На переконання Костіна, ООН та інші міжнародні партнери повинні відігравати активнішу роль у поверненні незаконно депортованих Росією дітей з України: «Якщо Організація Об’єднаних Націй така активна у тому, щоб нагодувати дітей в інших країнах українським зерном, вона могла б відіграти провідну роль у поверненні українських дітей додому з Росії, використовуючи всі елементи комунікації та тиску на російську владу. І це важливо не лише для українських дітей, це важливо для багатьох інших дітей у багатьох інших країнах світу, де їхні права порушуються у багатьох інших війнах та конфліктах».

На запитання про те, як саме зараз планує діяти українська влада, щоб розв’язати це питання, генпрокурор відповів: «Звичайно, ми будемо розширювати режим санкцій на тих, хто причетний у Росії до цієї незаконної діяльності. Ми також використовуємо інші шляхи, про які я не буду говорити публічно, щоб повернути наших дітей додому в Україну».

Генпрокурор: Повертати з Росії незаконно вивезених українських дітей заважає брак міжнародних механізмів - Фото 1

Світлана Рябцева із своїми дітьми Ангеліною та Олександром, яких у вересні минулого року окупанти незаконно вивезли до Росії, а у вересні 2023 року їх вдалося повернули до України

«Детектор медіа» повідомляв про те, що журналісти The Kyiv Independent ідентифікували 20 дітей, яких викрали з Донецької області і передали російським сім'ям. А журналісти проєктів «Ти як?» і «Схеми» ідентифікували причетних до депортації 31 української дитини за допомогою свідчень Євгена Межевого, чиї діти були у «списку 31». Прем’єра розслідування відбулася 18 липня 2023 року на ютуб-каналі «Радіо Свобода». 

Також ми писали про те, що журналісти довідалися про опікунів хлопця з Маріуполя, якого «всиновила» російська омбудсман Львова-Бєлова.

За даними порталу «Діти війни», українській владі вдалося повернути 386 дітей та ідентифікувати більше 19 тисяч примусово переміщених хлопців і дівчат. Хоча цифра депортованих дітей з тимчасово окупованих територій може бути значно більшою, зазначають правозахисники.

Читайте також: 

  • Українські хакери отримали доступ до російської бази «Діти Донбасу» й дізналися нові деталі викрадення дітей з Маріуполя

  • «Світ нам співчуває, але не вірить, що ці жахіття справді відбуваються з нашими дітьми»

  • «Обміни не такі масові, тому що вони примусять росіян визнати, що ці діти викрадені», — керівниця організацій допомоги дітям про депортацію

Фото: ДСНС України та Reuters /Andriy Perun

Читайте також
Шестеро українських дітей, яких повернули з Росії, прибули до Гааги. Завтра зустріч з керівництвом МКС
Або вбити, або викрасти: Росія веде цілеспрямовану геноцидну політику щодо українських дітей
Журналістське розслідування: Лукашенко та його родичі причетні до вивезення українських дітей до Білорусі
У Росії зізнались у вивезенні з України 700 тисяч дітей
Єврокомісія запускає ініціативу з пошуку викрадених росіянами українських дітей
За рік війни 346 дітей вважаються зниклими, 16206 депортовані на територію Росії — звіт про воєнні злочини Росії проти дітей в Україні
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.

Долучитися
Теги по теме
Россия Дети российская агрессия
Источник материала
loader
loader