Розмороження 13 мільярдів для Угорщини: як відреагували в Єврокомісії та до чого тут Україна
Розмороження 13 мільярдів для Угорщини: як відреагували в Єврокомісії та до чого тут Україна

Розмороження 13 мільярдів для Угорщини: як відреагували в Єврокомісії та до чого тут Україна

Єврокомісія може розморозити 13 мільярдів євроз фондів ЄС для Угорщини, однак спершу має переконатися в дотриманні демократичних стандартів Будапештом. Про це повідомив речник Єврокомісії Стефан де Керсмакер, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі.

Мільярдний транш в обмін на допомогу Україні

Як пише Politico, Єврокомісія може розблокувати транш для Будапешту, аби переконати Орбана не накладати вето на допомогу Україні. Поточна фінансова допомога з боку ЄС закінчується цього року. Єврокомісія вже запропонувала виділити 50 мільярдів євро для України на 2024 - 2027 роки.

Тим часом Орбан вже виступив проти цієї пропозиції, він заявив, що пакет грошової допомоги необхідно розділити на дві частини, і спочатку виплатити лише 25 мільярдів євро. Після цього Єврокомісія має оцінити, чи є в Києві потреба на подальше фінансування.

В Єврокомісії відмовилися коментувати інформацію про те, що Брюссель хоче “домовитися” із Будапештом щодо подальшої підтримки України. У травні Угорщина провела судову реформу на вимогу Брюсселя, тож це дозволяє розблокувати частину заморожених коштів у разі позитивного рішення Єврокомісії.

Спікер ЄК, Стефан де Керсмакер заявив, що зараз Єврокомісія очікує на детальну інформацію щодо вжитих заходів Угорщиною, аби перейти до наступних кроків.

Ми ретельно проаналізували інформацію, яку нам надала Угорщина, але нам потрібні деякі додаткові роз'яснення. Саме тому ми надіслали листа з проханням надати додаткову інформацію від угорської влади. Як тільки ми отримаємо ці роз'яснення, ми продовжимо нашу оцінку,
– заявив Стефан де Керсмакер у коментарі 24 каналу.

Крок назустріч від України

Нагадаємо, що раніше Угорщинанеодноразово блокувала транш допомоги Україні від ЄС. За вимогу розблокування траншу вона висувала виключення OTP Bank з переліку спонсорів війни. 29 вересня стало відомо, що НАЗК виключило угорський банк OTP Bank з цього списку.

В агентстві повідомили, що угорський банк пообіцяв виконати низку зобов'язань: вийти з російського ринку, представити реалістичний план виходу, припинити всі господарські операції у Росії.

Теги по теме
Финансы Еврокомиссия
Источник материала
loader
loader