Українські журналісти "Дзеркала тижня" з’ясували що не так з закупівлями Програми розвитку ООН (ПРООН) та чому не все так прозоро в здавалося б найбільш нетерплячої до корупції міжнародній організації.
ООН. Фото: из открытых источников
Зазначається, для багатьох може виявитися це дивним, особливо для України, яка вже звикла До Прозоро та до демотичного механізму закупівель за державний кошт, проте на сайті ПРООН (спеціальне агентство в структурі Організації Об’єднаних Націй, створене для надання допомоги країнам, що розвиваються) можна побачити лише переможців так би мовити тендерів, а не лоти, за які може поборотися та чи інша компанія. За якими принципом визначають переможців – знову ж таки незрозуміло.
"Приміром, найсвіжіше оголошення закупівлі для України – це "послуги з організації конференцій і заходів". Усередині оголошення ви побачите тільки дату передтендерної конференції та дату самого аукціону. А якщо хочете знати більше, то маєте зареєструватись як юридична особа – учасник закупівлі. Не юрособам і не учасникам пхати носа у проонівські справи зась!", – зазначають журналісти.
Видання зауважує, які ще були пропозиції – не повідомляють. Максимум, що може з’явитися у публічному доступі – це фірма-переможець та сума контракту.
"Дзеркало тижня" зазначає, що підстав до підозри, що нечисто проводились ті чи інші закупівлі в тому числі для України більш, ніж достатньо.
"Наприклад, повідомляється, що український офіс ПРООН замовив ТОВ "Роботикс трейдинг" поставку електростанцій для забезпечення безперебійного робочого процесу на 35 779 дол. Дорого це чи економно? А які були ще пропозиції та скільки їх було? А що пропонували конкуренти? Чи всі були коректно оцінені?", – задаються питаннями журналісти.
Вони додають, найгірше що ніхто не може ніяких претензій виставити ООН, тому що вони все роблять згідно своїх норм і процедур. Журналісти зазначають, що гроші хоч і не українських платників податків, проте вони витрачаються, а тому дивно що прозорості в закупівлях ООН практично немає.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи можливе перезавантаження ООН – найважливішим у ході візиту Зеленського до США