СБУ пропонує Раді розширити підстави для заборони Московського патріархату
СБУ пропонує Раді розширити підстави для заборони Московського патріархату

СБУ пропонує Раді розширити підстави для заборони Московського патріархату

СБУ пропонує припиняти діяльність релігійних організацій, уповноважені особи яких засуджені за злочини проти національної безпеки України, пропаганду війни й участь у ній на боці агресора, порушення рівноправності громадян, участь у терористичних актах тощо.

Керівництво Служби безпеки України ініціювало законопроєкт про розширення переліку підстав для заборони релігійних організацій і забезпечення юридичної бази для заборони Української православної церкви Московського патріархату. Документ про це отримала редакція LIGA.net.

У листі голови СБУ Василя Малюка до комітету Ради з гуманітарної та інформаційної політики від 28 вересня йдеться, що служба розробила «пропозиції у формі проєкту закону України про внесення зміни до статті 16 закону «Про свободу совісті та релігійні організації» і що текст проєкту до листа додається.

Як випливає з листа, СБУ пропонує розширити перелік передбачених законом підстав для винесення судової заборони на діяльність на території України релігійних організацій. СБУ пропонує додати до законодавства можливість за рішенням суду припинити діяльність релігійних організацій, уповноважені особи яких засуджені за:

  • скоєння злочинів проти основ національної безпеки України,
  • за порушення рівноправності громадян,
  • за участь у терористичних актах,
  • за пропаганду війни й участь у ній на боці агресора,
  • порушення законів і звичаїв війни,
  • геноцид та найманство.

У листі наголошується, що діяльність Російської православної церкви (РПЦ) на території України спрямована на підтримку збройної агресії Росії, реалізацію геноцидної політики РФ і депортацію українців.

«РПЦ не відокремлена від російської держави, а її керівництво перебуває в тісній взаємодії з органами державної влади та спецслужбами, фактично виконуючи функції держслужбовців у релігії та реалізуючи державну політику Росії через наявні у них засоби влади і впливу», — наголошується в листі.

Разом з тим, йдеться в документі, УПЦ МП, за висновком експертизи, є «структурним підрозділом РПЦ, що має окремі права самостійного утворення без власної канонічної суб'єктності та перебуває стосовно РПЦ у відносинах підпорядкування».

Як випливає з листа, спецслужба пропонує створити юридичні підстави для заборони в Україні діяльності московської РПЦ і підпорядкування УПЦ МП, яка перебуває у неї в підпорядкуванні.

Видання зазначає, що законопроєкт №10126, назва якого збігається зі згаданим у листі голови СБУ, зареєстровано на сайті Ради 5 жовтня.

5 жовтня у Верховній Раді вже зібрали 226 підписів нардепів за звернення до голови парламенту Руслана Стефанчука про внесення до зали на голосування заборони УПЦ МП.

Серед викритих злочинів — 20 фактів держзради, колабораціонізму та пособництва країні-агресору, а також 18 проваджень щодо публічної агітації до релігійної ненависті, продажу вогнепальної зброї та поширення дитячої порнографії.

26 фігурантам-представникам УПЦ МП повідомлено про підозру, а 19 зловмисників уже отримали судові вироки. Крім того, припинено громадянство України 19 представникам УПЦ МП, які мають російські паспорти та які поширювали прокремлівські наративи про війну в Україні.

Зокрема, 1 квітня СБУ повідомила про підозруколишньому настоятелю Києво-Печерської лаври УПЦ МП Павлу (Петру Лебедю). За інформацією правоохоронців, він був причетний до розпалювання релігійної ворожнечі, а також виправдовування і заперечення збройної агресії Росії проти України. СБУ оприлюднила перехоплення розмов митрополита, в яких він виправдовує збройну агресію РФ проти України, а також використовує наративи ворожої пропаганди.

Крім того, митрополита УПЦ (МП) на Вінниччині засудили до 5 років позбавлення волі за публічне виправдовування російської збройної агресії проти України. 

Фото: «Главком»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Верховная Рада СБУ УПЦ МП церковь
Источник материала
loader
loader