Незаконно засудженого Нарімана Джеляла етапували до Красноярського краю Росії
Незаконно засудженого Нарімана Джеляла етапували до Красноярського краю Росії

Незаконно засудженого Нарімана Джеляла етапували до Красноярського краю Росії

Його дружина Левіза досі не знає, до якої саме в'язниці помістили Джеляла.

Політв’язня, першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу та журналіста Нарімана Джеляла етапували до Красноярського краю Росії. Про це правозахисній організації Zmina повідомила його дружина Левіза.

«Вчора, 10 жовтня, я отримала офіційний документ щодо місця етапування Нарімана — це Красноярський край, максимально далеко від Криму. Там є дві в’язниці — до якої саме етапують мого чоловіка, поки що невідомо», — розповіла вона.

«Засудженого» першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу, журналіста Нарімана Джеляла вивезли з Криму до в'язниць на території Росії у понеділок, 2 жовтня.

Раніше захист політв’язня подав клопотання до Федеральної служби виконання покарань РФ щодо того, аби Джеляла не етапували далі Криму, однак росіяни його не врахували. Як відомо, чоловік має проблеми зі здоров’ям, зокрема міжхребцеву грижу та варикоз, що виник вже в ув’язненні й потребує лікування.

У той день до Росії також вивезли незаконно засуджених активістів Асана й Азіза Ахтемових.

Свідок захисту заявив у суді, що Наріман Джелял не міг мати жодного стосунку до вибуху газопроводу, оскільки в цей день, 21 серпня 2021 року, перебував у Києві.

Незадовго до затримання, 23 серпня, Наріман Джелял перебував у Києві на саміті «Кримської платформи». Влада України пов’язує затримання Джеляла, а також інших кримськотатарських активістів із помстою РФ за проведення цього міжнародного саміту, спрямованого на пошуки шляхів деокупації Криму.

За словами адвоката Миколи Полозова, Росія тримає Джеляла у найжорсткішій ізоляції від зовнішнього світу.

21 вересня 2022 року підконтрольний Росії «верховний суд Криму» засудив Джеляла до 17 років позбавлення волі. 

Наріман Джелял — кримськотатарський політик, викладач, політолог та журналіст. Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу (з 2013 року), керівник інформаційно-аналітичного підрозділу. Працював ведучим на телеканалі ATR, кореспондентом республіканської газети «Авдет». 

Читайте також
Росіяни не видають ліків кримській правозахисниці Ірині Данилович, яку незаконно ув'язнив Кремль
Названо імена причетних до переслідування незалежних журналістів у Криму
Правозахисники склали список російських злочинців, які відмовляють у лікуванні кримським політв’язням
Кримську татарку Умерову залишили в Лефортовському СІЗО ще на три місяці
«Не вміє та не хоче казати неправду»: близькі журналіста й політв’язня Амета Сулейманова розповіли, як в’язниця знищує його здоров’я
МЗС України відреагувало на вирок Наріману Джелялу і закликало світ тиснути на Росію
Нарімана Джеляла засудили до 17 років позбавлення волі в окупованому Криму
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги по теме
Россия крымские татары
Источник материала
loader
loader