Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів 24 Каналу, що війна не закінчується українською контрнаступальною компанією. Адже існують важливі чинники, які впливають на її тривалість.
Ворог прагне перечекати
Росіяни мають певні цілі на цьому етапі війни, адже розраховують на час, на який їм вистачить ресурсів, аби досягати військових завдань.
Є ряд факторів, від яких залежатиме тривалість війни. Дуже важливо, що ми вийшли на стратегічне розуміння, що це довга війна та війна на виснаження,
– зазначив керівник Центру військово-правових досліджень.
Ворог чітко задекларував свої наміри – він прагне перечекати, коли на Заході щось зміниться. І спробувати знесилити Україну та наших союзників, щоб ми були схильні до певних компромісів.
А Україна має ставити мету пережити ворога та виснажити його до тої точки, коли ми будемо диктувати умови,
– наголосив Мусієнко.
Проте тут потрібен гнучкий та прагматичний підхід. Коли потрібно ми обороняємось та видаємо феноменальні показники зі знищеної ворожої техніки. Коли треба – ведемо наступальні дії. І війна має комбінований характер.
Олександр Мусієнко пояснив, що впливає на тривалість війни Росії проти України: дивіться відео
Яка мета Росії
Ще один важливий чинник тривалості війни – це міжнародна ситуація у світі. Тенденція щодо поширення певних конфліктів, як зараз відбувається з війною в Ізраїлі, може набирати обертів.
Мета Росії, Північної Кореї, Ірану та Китаю в "білих рукавичках", який не бере на себе брудної роботи, в тому, щоб роз'єднувати Захід як єдине ціле,
– впевнений він.
Також важливо, якою буде геополітична обстановка, й за які рамки вийдуть потрясіння та поширення різних конфліктів.
І зрештою принципово важливо, чи буде бажання у Китаю та США домовитись про щось чи їхня конкуренція буде продовжуватись і шукати виходи в таких як сьогодні війнах та конфліктах.
"Росія потенційно розглядає Китай як "рятувальну соломинку" для себе, тилове забезпечення. І багато чого у цій війні залежить від того, чи отримає Москва підтримку від Пекіну", – підкреслив Олександр Мусієнко.
Більше про гучні заяви Кирила Буданова
- Глава Головного управляння розвідки зазначив, що наразі на Близькому Сході склалася загрозлива ситуація для Ізраїля, адже він оточений ворожими силами – на Південному Заході – ХАМАС, а на Півночі – Хезболла. Однак наразі ситуація є контрольованою.
- На думку Буданова, протистояння ХАМАС та Ізраїля може вплинути на війну в Україні. Але за умови, якщо конфлікт на Близькому Сході затягнеться.
- Також очільник української розвідки підтвердив, що Рамзан Кадиров мав серйозні проблеми зі здоров'ям. В нього було важке захворювання нирок. Попри те, що Кадиров перебував у важкому стані, йому вдалося подолати хворобу.
- Крім того, Буданов прокоментував загибель у авіакатастрофі Євгенія Пригожина. Він зазначив, що жодних фактів, які б мали підтвердити загибель ватажка вагнерівців немає. Проте внаслідок його смерті виникло послаблення всередині ПВК "Вагнера". Але це добре для України.