19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Карін: ГУР передало "привіт" генералу ФСБ, який причетний до смертей тисяч українців – чим він ще "відзначився"
Карін: ГУР передало "привіт" генералу ФСБ, який причетний до смертей тисяч українців – чим він ще "відзначився"

Карін: ГУР передало "привіт" генералу ФСБ, який причетний до смертей тисяч українців – чим він ще "відзначився"

Глава української воєнної розвідки Кирило Буданов назвав генерал-полковника Федеральної служби безпеки РФ Сергія Беседу "дуже проблемною людиною" для України. Дійсно, багаторічний керівник 5 служби ФСБ завдав нам багато зла. Крім цього підлеглими Бесіди проводилися найрізноманітніші активні заходи в інших країнах – від інформаційних атак до спроб державного перевороту.

Докладніше про те, де і в чому "засвітився" генерал, читайте у матеріалі.

Зовнішня розвідка ФСБ

За Сергієм Беседою тягнеться досить довгий послужний список, оскільки 69-річний генерал-полковник є керівником 5 служби з 2009 року, а на керівних посадах у структурі ФСБ він з 2003 року. За цей час Бесіда встиг відзначитись у багатьох операціях – як за кордоном, так і в РФ.

Очолювана генералом 5 служба – досить специфічний підрозділ у структурі ФСБ, і він впливав на багато процесів, що відбувалися в Росії та країнах колишнього СРСР, починаючи з 1991 року.

Офіційна назва – Служба оперативної інформації та міжнародних зв'язків, яка має займатися зв'язками ФСБ з міжнародними партнерами (до речі, у тому числі і з американськими відомствами). Офіційні завдання служби досить розмиті – аналіз та узагальнення інформації, пов'язаної з виявленням загроз для безпеки РФ і підготовка пропозицій для органів державної влади.

Однак у структурі 5 служби є Департамент оперативної інформації, який виконує, по суті, функції зовнішньої розвідки (СЗР), але у підпорядкуванні ФСБ. У 90-х, коли СЗР РФ стала самостійною спецслужбою, її директор підписав угоду разом з іншими розвідками країн СНД не вести діяльність один проти одного.

Ось тільки такі зобов'язання не брала на себе ФСБ, що й призвело до ідеї створення в її складі органів зовнішньої розвідки, які почали займатися якраз країнами ближнього зарубіжжя. Мета – зберігати за Москвою після розвалу Союзу панівні позиції на пострадянському просторі.

Згодом усі операції цього департаменту були максимально засекреченими, проте його керівники з'являлися у країнах СНД якраз під час політичних криз.

Гібридять скрізь

Коли Беседа став керівником Департаменту оперативної інформації (ДОІ), його офіцери почали з'являтися у Білорусі, Молдові та окупованій Абхазії, де вони займалися організацією підтримки проросійських кандидатів на виборах.

Відповідав Беседа і за збереження під впливом РФ Грузії. Його вважають причетним причетним до дестабілізації ситуації в країні у 2008 та 2010 роках, а також до планів усунення Михайла Саакашвілі з президентської посади. Зокрема, під керівництвом Беседи та нинішнього директора ФСБ Олександра Бортнікова було створено опозиційну Саакашвілі "Грузинську партію", яку фінансували з РФ.

Український "слід"

Україна завжди була у пріоритеті роботи 5 служби ФСБ. Генерал Беседа особисто засвітився у Києві 20-21 лютого 2014 року, якраз під час Революції Гідності. Саме 18-22 лютого на Майдані відбувся силовий розгін протестувальників із застосуванням вогнепальної зброї.

За офіційною версією, генерал ФСБ був у Києві для "перевірки рівня захисту російського посольства". Проте вважається, що саме Беседа міг координувати дії російського спецназу під час розстрілу активістів у центрі Києва.

Відразу після цього 5 служба ФСБ гібридила під час окупації Криму та частини Донбасу. Потім Беседа довго боровся за "освоєння" окупованих територій з Асланбеком Дудаєвим, у світі – Владиславом Сурковим, який їх курирував від російської розвідки. І відправив останнього в почесну відставку – генерувати хитромудрі тексти про "глибинний народ".

Для контролю над усією економікою ОРДЛО Беседою був приставлений дивовижний зиц-голова – український "младоолігарх" Сергій Курченко, який наповнював кишені керівництва ФСБ.

Після 2014 року 5 служба також продовжила працювати і на підконтрольних українському уряду територіях – як зі збору розвідувальної інформації, так і підривної діяльності та вербування.

Пам'ятаємо й те, що аж до повномасштабного вторгнення в Україні вільно себе почували проросійські політики та ЗМІ, які фінансувалися з РФ. Не дивно, що багато хто з них знайшли для себе притулок саме в Росії, де зараз продовжують свою діяльність.

Не зустрічали квітами

За інформацією Головного управління розвідки МО України (ГУР), керівника 5 служби ФСБ після початку повномасштабної війни в Україні на певний проміжок часу було відсторонено від виконання своїх обов'язків.

Справа в тому, що 9 управління у Департаменті оперативної інформації 5 служби ФСБ відповідає за роботу по Україні, і тому перші провали путінської "СВО" призвели до пошуку винних насамперед у цій спецслужбі.

Вже в березні 2022 року з'явилася інформація про відправку під домашній арешт (а потім і в СІЗО Лефортово) керівництва 5 служби – того ж генерала Беседу та його заступника, оскільки вони відповідали за надання президенту РФ Путіну інформації про політичні події в Україні перед повномасштабним вторгненням. Але, зважаючи на все, досвідчений генерал зміг реабілітуватися в Кремлі, і зараз знову намагається вербувати українських політиків та бізнесменів.

Також не можна сказати, що раніше робота 5 служби ФСБ була неефективною, оскільки Москві тривалий час (при використанні різних методів) вдавалося зберігати вплив на сусідні держави.

На кону – мільярди

Генерал Беседа знайшов способи, як поєднувати фінансування підривної діяльності в Україні та забезпечення власного добробуту – чим і займався усі ці роки. А на фінансування операцій впливу в Україні Кремль грошей ніколи не шкодував.

Серед причин усунення Беседи з посади навесні 2022 року називали і нецільове використання коштів, виділених на операції та погану розвідінформацію. Можна лише здогадуватися, куди йшли ці кошти, оскільки сім'я генерала Бесіди має нерухомість на сотні мільонів рублів, а на самого Беседу оформлена 173-метрова квартира у Москві вартістю понад 100 млн. рублів. Не обділені елітною нерухомістю та родичі генерала.

Беседа – єдиний з вищого керівництва ФСБ, хто входить у касту російських мільярдерів – має сімейну нерухомість і пай у дачному кооперативі "Петровські Сади" та "Некомерційному партнерстві сприяння розвитку природоохоронної зони "Пори року". Цей абсолютно закритий для інших пайовиків гурток за інтересами орендує узбережжя річки Злодійка в підмосковному селищі Акулово Одинцовського району. Поблизу знаходиться штаб-квартира Служби зовнішньої розвідки РФ.

Сусідами Сергія Беседи є такі "шановні" представники російського суспільства, як сім'я Аркадія Ротенберга, голова компанії "Транснефть" Микола Токарєв, ексглава РЖД Володимир Якунін, голова оборонно-промислової компанії "Ростех" Сергій Чемезов, експрем'єр-міністр вже неіснуючого ( і так і невизнаного) Нагірного Карабаху Рубен Варданян. Останній був затриманий азербайджанськими спецслужбами і зараз перебуває під арештом.

Варданян неабияк успадкував і в Україні – проти нього введено санкції і він внесений до "Миротворця".

Все ще попереду

У відкритому доступі знаходиться ідеальна біографія "чекіста" Беседи – ПІБ, дата народження та місця проходження служби. Без вказівки тонкощів, які б могли навести на правильний слід множинних кровників цього воєнного злочинця. Адже, судячи з вищепереліченого, своєю смертю він не помре. За доброю ФСБшною традицією, його може збити машина, за канонами ГРУ – випадково випаде з вікна. Аабо, як зараз модно, заграється гранатою в літаку.

Будь-яке може статися, як то кажуть – ходи та оглядайся. А після заяв української розвідки озиратися доведеться частіше.

Матеріал опубліковано в рамках спільного проекту OBOZ.UA та групи "Інформаційний спротив".

Источник материала
Поделиться сюжетом