Прокурор Максим Хмара та суддя Михайло Попов присудили 1 рік в’язниці матері 7-ох дітей з Маріуполя за те що вона отримала як біженка 8000 грн
Прокурор Максим Хмара та суддя Михайло Попов присудили 1 рік в’язниці матері 7-ох дітей з Маріуполя за те що вона отримала як біженка 8000 грн

Прокурор Максим Хмара та суддя Михайло Попов присудили 1 рік в’язниці матері 7-ох дітей з Маріуполя за те що вона отримала як біженка 8000 грн

Матір двох неповнолітніх дітей та п`ятьох малолітніх дітей, що переїхала з Маріуполя та отримала 8000 гривень через програму єПідтримка, засудили до позбавлення волі на рік із іспитовим строком.

Саме такий обвинувальний вирок від 6 жовтня 2023 року виніс суддя Попов Михайло Савелійович у Карлівському районному суді Полтавської області, обвинувачення підтримував Хмара Максим Анатолійович, начальник Карлівського відділу Решетилівської окружної прокуратури.

Суд акцентував на тому, що Білоус Русаліна Володимирівна не мала права отримувати ці гроші і її дії є суспільно небезпечними, бо вона залишила місце реєстрації у 2021 році, а не у 2022 році.

Як зазначив суд у вироку по цій справі 531/3/23, «під час розгляду справи судом встановлено, що мешканка м.

Маріуполь, Донецької області, будучи громадянином України, залишила разом із двома своїми неповнолітніми дітьми місце їх постійного проживання та реєстрації ще у червні 2021 року, тобто до початку повномасштабного вторгнення рф на територію України.

- Реклама -.

З того часу вона почала постійно проживати без реєстрації на території Карлівської громади Полтавської області.

Зв’язку між цим переїздом та початком збройного конфлікту і подальшою тимчасовою окупацією частини територій Донецької області не було.

В той же час, у жінки виник злочинний умисел, направлений на заволодіння грошовими коштами, які виплачуються внутрішньо переміщеним особам.

З цією метою вона за допомогою мобільного додатку Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія» зареєструвала себе та одну із своїх доньок в Єдиній інформаційній базі внутрішньо переміщених осіб.

Ця подія відбулася внаслідок повідомлення завідомо неправдивих відомостей про себе та членів своєї родини та послугувала підставою для виплати їй відповідної допомоги від держави у загальній сумі 8 000 гривень, які громадянка отримала незаконно».

Суд повідомляє, що на момент розгляду справи обвинувачена добровільно відшкодувала державі завдану шкоду.

Отже, за результатами розгляду справи судом жінку визнано винною у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, вчиненому повторно, та призначено їй покарання у виді позбавлення волі на строк один рік із подальшим звільненням від відбування призначеного покарання з випробуванням із іспитовим строком на один рік.

Таким чином, як зазначає суд, протягом іспитового строку вона буде зобов’язана періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання, а також не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Горецькому призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.

На підставі ст.

75 КК України суд звільнив його від відбування призначеного покарання із іспитовим строком 3 роки.

Суддя Попов Михайло Савелійович, Указом кривавого диктатора Януковича, від 28 грудня 2010 року № 1290/2010 призначений на посаду судді Первомайського міськрайонного суду Харківської області строком на п’ять років, а потім 9 листопада 2012 року № 634/2012 в межах п’ятирічного строку переведений на посаду судді Карлівського районного суду Полтавської області.

Україна перетворюється у тоталітарну державу?.

Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader