Канада ввела санкції проти шести телеканалів Молдови, які просуваали російську дезінформацію про війну в Україні
Канада ввела санкції проти шести телеканалів Молдови, які просуваали російську дезінформацію про війну в Україні

Канада ввела санкції проти шести телеканалів Молдови, які просуваали російську дезінформацію про війну в Україні

Йдеться про телеканали, ліцензії на мовлення яких було анульовано молдовською урядовою комісією через поширення російської дезінформації про війну в Україні: TV6, Orhei TV, Primul in Moldova, Accent TV, NTV Moldova і RTR Moldova.

Канада запровадила санкції проти шести телеканалів Молдови, ліцензії на мовлення яких було анульовано молдовською урядовою комісією через поширення російської дезінформації для виправдання агресії РФ проти України. Про це повідомляється на офіційному сайті уряду Канади.  

“Ці канали активно просувають та поширюють російську дезінформацію, щоби виправдати агресивну війну Росії проти України”, - йдеться у повідомленні. 

Комісія з надзвичайних ситуацій уряду Молдови призупинила дію ліцензій шести телеканалів: TV6, Orhei TV, Primul in Moldova, Accent TV, NTV Moldova і RTR Moldova. 

Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі оголосила і про запровадження санкцій проти дев’яти фізичних і шести юридичних осіб, пов’язаних із молдовськими олігархами-втікачами Владом Плахотнюком та Іланом Шором. Члени партії останнього - "Шор" були провідниками російських наративів про Молдову та Україну.

“Сьогодні ми надсилаємо чіткий сигнал наклепницьким особам та організаціям у Молдові про те, що підтримка неспровокованого та невиправданого повномасштабного вторгнення Путіна в Україну не залишиться безкарною. Ми продовжуємо рішуче засуджувати цю війну і підтверджуємо нашу непохитну підтримку Молдови та України, які захищають свою незалежність, права і свободи від агресивних дій Кремля”, - заявила Мелані Жолі. 

На урядовому сайті нагадали, що з 2014 року Канада запровадила санкції проти більш, ніж 2700 фізичних та юридичних осіб у Росії, Білорусії, Україні та Молдові, які причетні до порушення суверенітету та територіальної цілісності України. Багато з цих санкцій було прийнято у координації з союзниками та партнерами Канади. 

“З січня 2022 року Канада виділила понад 9,5 мільярда доларів на фінансування фінансової, військової, гуманітарної допомоги, допомоги з метою розвитку та імміграції для України”, - інформує канадійський уряд. 

Раніше ми повідомляли, що Канада ввела санкції проти керівника державного телебачення Білорусі.

Також ми писали, що у вересні стало відомо, що з Молдови депортували керівника російського пропагандистського агентства Sputnik Moldova Віталія Денисова, заборонивши йому в’їзд у країну на 10 років. 

У вересні ж The Insider опублкував розслідування, у якому йшлося про те, що Денисов, ймовірно, є кадровим офіцером 72-го центру спеціальної служби ГРУ Росії, який займається збором інформації із закордонних резидентур російської розвідки та поширює інформаційні фейки на закордонну аудиторію. 

 Фото: з відкритих джерел.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
санкции Канада Молдова
Источник материала
loader
loader