Представники країни-агресорки сподівалися навіть виступати з символікою власної країни, але врешті-решт будуть змагатися у нейтральному статусі. Таке рішення було прийнято на засіданні делегатів Генасамблеї Міжнародного паралімпійського комітету в Бахрейні наприкінці вересня.
Чи братиме участь у Паралімпіаді-2024 Україна?
Після цього виникло запитання, чи буде тоді Україна брати участь у змаганнях. Пролив світло на ситуацію Президент паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич. Він заявив, що "синьо-жовті" поїдуть у Париж, незважаючи на присутність там представників Росії та її союзниці Білорусі. Адже в іншому випадку від цього постраждає виключно українська сторона. І пообціцяв зробити усе можливе, щоб агресорів все ж таки не було на змаганнях.
Ми налаштовані брати участь у Паралімпіаді в Парижі. Ми робитимемо все для українського атлета, який бореться за те, щоб його перемога була складовою перемоги над війною, і щоб вони росіяни та білоруси не брали участі в Паралімпіаді.
Не хочу будь-якої думки, в якій йшлося б про те, щоб прибрати українського спортсмена. Коли він стикнувся з бомбардуваннями й дефіцитом коштів, коли він пройшов окупацію, стояв перед "орками", які його обшукували, був на межі смерті, коли в нього загинули рідні й близькі – й він готовий перемагати в ім'я України, ми зобов'язані зробити все, щоб цей атлет змагався,
– розповів Сушкевич.
Очільник Паралімпійського комітету України повідомив, що також ведеться робота над тим, щоб у світовому паралімпійському спорті не було допущено процедуру нейтральності, "яка допускає вбивць, гвалтівників і тих, хто підтримує вбивства та насильство, до Парадлімпіади в Парижі".
Зазначимо, що через початок повномасштабної війни у 2022 році Росію та Білорусь відсторонили від Паралімпіади-2022, а Україна на початку березня того року посіла підсумкове друге місце з 29 нагородами, з яких 11 було золотих. Що змінилося за цей час і чому агресори допущені до змагань у Парижі досі залишається загадкою, на яку немає адекватної та логічної відповіді...