Данську компанію Rockwool внесли до переліку спонсорів війни
Данську компанію Rockwool внесли до переліку спонсорів війни

Данську компанію Rockwool внесли до переліку спонсорів війни


У квітні 2022 року компанія Rockwool оголосила про продовження своєї роботи у Росії, побідомляюють у НАЗК.

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло данську компанію Rockwool до переліку міжнародних спонсорів війни. Про це пресслужба НАЗК.

Як зазначили у НАЗК, продукція Rockwool використовувалася під час будівництва та ремонту кораблів ВМФ Росії: Чорноморського флоту в Севастополі, Балтійського флоту, Північного флоту в Мурманську, а також Тихоокеанського флоту. Продукція компанії застосовується для утеплення, звукоізоляції та вогнезахисту, призначена для всіх видів будівель і споруд, а також для промислового обладнання і навіть суднобудування.

“Провідного данського виробника продукції на основі кам’яної вати внесено до переліку міжнародних спонсорів війни. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, компанія принципово вирішила залишитися на ринку Росії. Через посередників продукція компанії продається російським державним підприємствам, зокрема на замовлення Міністерства оборони РФ”, – ідеться в повідомленні.

Інформація про такі контракти наявна з 2014 по 2021 роки. За роки після анексії Криму компанія Rockwool надала ізоляційні матеріали щонайменше для 31 корабля та підводних човнів російського флоту, зокрема для крейсерів, есмінців, атомних підводних човнів, фрегатів, десантних кораблів, тральщиків і розвідувальних кораблів.

Виявлено щонайменше 52 контракти на понад 329 млн рублів. між дистриб’юторами Rockwool та Міністерством оборони Росії.

У Росії Rockwool працює з 1995 року і володіє чотирма заводами (у Балашисі Московської області; у Виборгу Ленінградської області; у Троїцьку Челябінської області; у ЕВЗ Алабуга, Республіка Татарстан).

Компанія має в РФ 1200 робочих місць, що складає близько 10% від співробітників компанії.

У квітні 2022 року компанія Rockwool оголосила про продовження своєї роботи у Росії.

В Росії Rockwool представлена чотирма компаніями:

ТОВ Роквул у 2022 році отримало виручку у розмірі 313 млн дол., чистий прибуток у розмірі 58,3 млн дол. та сплатила до бюджету РФ податок на прибуток у розмірі 13,9 млн дол.;

ТОВ Роквул-Волга у 2022 році отримало виручку у розмірі 54,2 млн дол., чистий прибуток у розмірі 8 млн дол. та сплатила до бюджету агресора податок на прибуток у розмірі 857 тис. дол.;

ТОВ Роквул-Север у 2022 році отримало виручку у розмірі 58,5 млн дол., чистий прибуток у розмірі 6,8 млн дол. та сплатила до бюджету РФ податок на прибуток у розмірі 1,4 млн дол.;

ТОВ Роквул-Урал у 2022 році отримало виручку у розмірі 25,7 млн дол., чистий прибуток у розмірі 1 млн дол., сплатила до бюджету РФ податок на прибуток у розмірі 785 тис. дол.

Повідомляється, що офіційно ці компанії не здійснюють прямих постачань власної продукції за держконтрактами РФ, але в 2023 році таке постачання їх продукції здійснювалося іншими підприємствами-посередниками.

Серед споживачів продукції Rockwool – ФДУП Центр финансового и правового обеспечения Управления делами президента РФ; АТ Центр эксплуатации объектов наземной космической инфраструктуры, що перебуває під санкціями США з червня 2023 року; Федеральна бюджетна установа Главный центр административно-хозяйственного обеспечения министерства внутренних дел РФ; Федеральна казенна установа Войсковая часть 52581; АТ КрымХлеб.

Раніше повідомлялося, що Британія запровадила санкції проти 29 фізичних і юридичних осіб у РФ. До нових санкційних списків потрапили російські олігархи й бізнесмени, а також пособники з третіх країн, які формують військові доходи Росії.



Теги по теме
санкции НАПК
Источник материала
loader
loader