Президент США Джо Байден і глава Китаю Сі Цзіньпін розпочали двосторонній саміт у Сан-Франциско. На початку переговорів лідери країн обмінялися привітанням та вступними промовами. Після цього стартувала закрита зустріч.
У заяві перед зустріччю Байден підкреслив необхідність підтримання каналів комунікації між двома державами, зокрема на найвищому рівні, без хибних уявлень і непорозумінь. Він згадав необхідність співпрацювати в питаннях зміни клімату, протидії наркоторгівлі та розвитку штучного інтелекту.
«Я ціную нашу розмову, тому що вважаю найважливішим, щоб ми з вами чітко розуміли один одного, лідер лідера, без помилкових уявлень чи неправильного спілкування. Ми маємо пересвідчитися, щоб конкуренція не переросла у конфлікт. І ми також повинні відповідально ставитися до конкуренції. Ми несемо відповідальність перед нашими народами і перед світом. Ми маємо працювати разом, коли бачимо, що це в наших інтересах. І критичні глобальні виклики, з якими ми стикаємося – від зміни клімату до штучного інтелекту та боротьби з наркотиками – вимагають наших спільних зусиль», – сказав президент США.
Лідер Китаю підкреслив непростий характер відносин Пекіна з Вашингтоном за останні 50 років, які, попри перипетії, продовжують рухатись уперед.
«Для двох великих країн, таких як Китай і США, повернутися спиною одне до одного – не варіант. Одна сторона нездатна перевершити іншу, а конфлікт і конфронтація несуть нестерпні наслідки для обох сторін. Я досі вважаю, що конкуренція між великими країнами не є тенденцією нинішнього часу і не може вирішити проблеми, з якими стикаються Китай, США чи світ загалом. Планета Земля достатньо велика, щоб обидві країни могли досягти успіху», – сказав Сі Цзіньпін.
Китайський лідер висловив сподівання, що країни зможуть знайти спосіб співіснування: «Китай і США різні за історією, культурою, соціальним устроєм і шляхом розвитку. Проте, доки вони поважають один одного, співіснують у мирі та прагнуть взаємовигідної співпраці, вони будуть цілком здатні піднятися над розбіжностями та знайти правильний спосіб для двох великих країн ладнати одна з одною».
Стало відомо, що президент Джо Байден і президент Китаю Сі Цзіньпін обговорять посилення комунікації та управління конкуренцією під час зустрічі. У Білому домі очікують від зустрічі конкретних результатів та сподіваються побачити прогрес у відновленні військових зв'язків із КНР. Джерела у Білому домі зазначають, що на зустрічі також обговорюватимуться вторгнення РФ в Україну, зв'язки Північної Кореї з Росією, розвиток штучного інтелекту тощо.