Адаптували технології крилатих ракет: чим небезпечна нова версія "Шахеда"
Адаптували технології крилатих ракет: чим небезпечна нова версія "Шахеда"

Адаптували технології крилатих ракет: чим небезпечна нова версія "Шахеда"

Військовий експерт Андрій Крамаров розповів 24 Каналу, що Shahed-238 в окремих своїх блоках та частина вже атакує територію України. Ба більше, до його створення долучились не лише іранське ВПК.

Іран та Росія об'єдналися

Над розробкою Shahed-238 працював спільно з Іраном інженерно-технічний персонал ВПК Росії.

Модернізація "Шахедів" в частині системи навігації, обходу засобів радіоелектронної боротьби, маневровності свідчить про те, що цей БпЛА є фактично певною адаптацією російських технологій з побудови крилатих ракет,
– пояснив військовий експерт.

На сьогодні загрозу становить не тільки постачання Ірану нових БпЛА Росії. Питання в тому, що Іран та Росія об'єднали свій науково-технічний потенціал, і тепер можуть ще щось модернізувати.

Іран зокрема має розгорнуті промислові потужні для виробництва дронів, а Росія може надати свою науково-технічну базу для вдосконалення та підвищення ефективності цієї зброї.

Як Україні протистояти новій розробці "Шахеда" Ірану та Росії: дивіться відео

Пріоритетне питання

Водночас Україні, щоб протистояти ворогу у виробництві дронів, а він до того ж має ще одного потужного союзника в цьому питанні – Китай, потрібно також удосконалювати свою зброю.

Дуже важливо зараз шукати шляхи об'єднання можливостей України та виробників дронів зі США та Ізраїля,
– зауважив Крамаров.

Загалом Ізраїль є одним з піонерів використання БпЛА, як виду озброєння в армії. Можливо, він змінить свою нейтральну позицію щодо війни Росії проти України та почне співпрацювати з нашою країною в цій галузі та поділиться своїми сучасними технологіями.

Україні також потрібно на даному етапі сконцентруватись на відборі кращих зразків дронів, що розроблені. Також необхідно робити ставку на найконкурентніших виробників для їхнього подальшого розвитку та отримання прибутку. Тоді ці виробники частину прибутку будуть вкладати в поліпшення своєї науково-технічної бази.

"Для нас зараз це пріоритетне питання. Наприклад, "Шахед" – ніби примітивна зброя. А от Shahed-238, над розробкою якого майже рік працювали російські інженери, перетворився у більш небезпечну зброю", – зазначив Андрій Крамаров.

Що відомо про новий іранський БпЛА Shahed-238

  • В Ірані під час виставки було представлено новий дрон-камікадзе, який має три модифікації. Він є модернізованою версією Shahed-136.
  • Наразі технічні характеристики Shahed-238 не відомі. Водночас ймовірно завдяки реактивному двигуну він зможе рухатися з вищою швидкістю. Однак це може вплинути на дальність польоту дрона, яка можливо зменшиться.
  • Також новий "Шахед" має чорний колір, що напевно свідчить про використання радіопоглинальних матеріалів.
  • В Shahed-238 ймовірно залишилась версія з автономною системою наведення, що діє за інерціальною системою та сигналами GPS. Можливо з'явилися версії з інфрачервоною або оптичною, а ще радіолокаційною системами наведення.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, коментуючи характеристики Shahed-238, зазначив, що його важче візуально ідентифікувати в небі через чорний матовий колір фюзеляжу. Він додав, що новий "Шахед" є "дуже реактивним".
Теги по теме
Россия Иран
Источник материала
loader
loader