Хто втратить відстрочку: готуються зміни в мобілізаціїСюжет
Хто втратить відстрочку: готуються зміни в мобілізаціїСюжет

Хто втратить відстрочку: готуються зміни в мобілізаціїСюжет


Народні депутати підготували новий законопроєкт, який розширює перелік громадян для мобілізації.

Група нардепів розробила і готується зареєструвати у Верховній Раді новий законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Парламентарі пропонують, зокрема, зняти відстрочку для студентів, які отримують другу та більше вищу освіту та призивати в армію осіб із судимістю. Що ще містить документ – далі в сюжеті.

Зміни для студентів та доглядачів

Про основний перелік змін розповіла у себе на сторінці заступник голови Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки . За її словами, документ усуває відстрочку від призову для тих, хто здобуває другу, третю передвищу або вищу освіти.

“Кількість охочих навчатися під час дії воєнного стану збільшилася у 2-3 рази не тільки задля підвищення свого професійного рівня, але й для уникнення призову на військову службу”, – зазначила Безугла.

Окрім цього законопроєкт зменшить коло громадян, які мають право на відстрочку по догляду за особою з інвалідністю І та ІІ групи або яка потребує постійного догляду, до членів сім’ї першого ступеня споріднення. Як вважають депутати, нововведення повинні усунути можливості ухилення від призову під час мобілізації шляхом оформлення фіктивного догляду за особами, які його потребують.

За словами Безуглої, на сьогоднішній день право на відстрочку мають особи зайняті постійним доглядом за батьками дружини (чоловіка), а змінами передбачається, що право на відстрочку будуть мати особи, які доглядають тільки за своїми батьками.

“Коло осіб, які мають право на відстрочку по догляду за особою з інвалідністю І та ІІ групи або особою, яка за висновком МСЕК потребує постійного догляду, зменшено до членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки та батьки чоловіка (дружини), діти, діти чоловіка (дружини), у тому числі усиновлені)“, – написала Безугла.

Військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю ІІІ групи, також втрачають право на відстрочку.

Водночас право на відстрочку від призову отримають педагоги установ професійної вищої освіти. А право на проходження військової служби набуть громадяни з інвалідністю, але лише за їх бажанням, попри наявність підстав для відстрочки від призову під час мобілізації.

Кого ще будуть брати на військовий облік

Законопроєкт також розширює перелік осіб, яких будуть брати на військовий облік. Зокрема це українці:

  • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • які були засуджені за вчинення кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема зі звільненням від відбування покарання;
  • яким після закінчення закладів вищої освіти надано військові звання офіцерського складу або які отримали військові звання після військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.

Нововведення для військових

Окрім цього парламентарі хочуть затвердити додаткові підстави для звільнення з лав ЗСУ:
за власним бажанням для іноземців та осіб без громадянства;

  • після звільнення з полону (крім тих, хто добровільно здався у полон);
  • у зв’язку з достроковим розірванням контракту для жінок-курсанток;
  • за наявністю інвалідності І чи ІІ групи;
  • у зв’язку із проведенням організаційних заходів у розвідорганах, СБУ, УДО.

Зазначимо, що на сьогоднішній день, крім зазначених нових підстав, військовослужбовці під час дії воєнного стану мають право звільнитися з військової служби за таких підстав:

  1. 1) за віком – при досягненні 60 річного віку;
  2. 2) за станом здоров’я – за рішенням ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;
  3. 3) у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі;
  4. 4) через сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).

Новий документ також передбачатиме додаткову відпустку із збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів військовослужбовцям, яких звільнено з полону (крім тих, хто відмовився від подальшого проходження служби, і бажає звільнитися).

 



Теги по теме
Законопроект Законодавство
Источник материала
loader
loader