У Конгресі США пояснили, що «гальмує» допомогу Україні
У Конгресі США пояснили, що «гальмує» допомогу Україні

У Конгресі США пояснили, що «гальмує» допомогу Україні

Конгресмен-демократ з Пенсильванії Брендан Бойл висловив побоювання, чи зможе Конгрес взагалі прийняти законопроєкт, який містить допомогу для України. Про це повідомляє Голос Америки

У середу сенатори не змогли проголосувати за початок розгляду законопроєкту – усі республіканці проголосували проти. Запит про допомогу Україні є частиною більшого додаткового запиту на суму 106 мільярдів доларів, який включає військову допомогу Ізраїлю та індійсько-тихоокеанським партнерам, а також заходи, які пропонує Демократична партія щодо фінансування безпеки кордонів.

Аналітики вважають, що значна частка членів Конгресу від Республіканської партії розуміє необхідність далі підтримувати Україну, але боїться, що голосування за законопроєкт, який містить допомогу України, коштуватиме їм поразки на внутрішньопартійних виборах.

Республіканці хочуть включити положення про захист кордонів США з Мексикою до законопроєкту про допомогу для України. Демократи заперечують проти пропозицій республіканців змінити правила надання притулку на кордоні США та стверджують, що запит Білого дому має розглядатися разом як частина ширшої стратегії національної безпеки. Голосування може бути використано для «внутрішнього перевороту».

Брендан Бойл говорить, що в Палаті представників, де за його підрахунками, дві третини підтримують допомогу Україні, спікер Палати Майк Джонсон може не винести відповідний законопроєкт на голосування.

“Якщо ви спікер-республіканець, ви, зрозуміло, будете дуже стурбовані тим, що якщо ви винесете на розгляд законопроєкт, який передбачає будь-яку допомогу Україні, це може бути використано проти вас як частина внутрішнього перевороту, що ми бачили в останні пару місяців», – сказав Бойл під час дискусії на події у Вашингтоні у четвер, 7 грудня.

Під час дискусії на Аспенському безпековому форумі йшлося про те, що впливає на готовність законодавців надавати підтримку Україні.

Відповідаючи на питання ведучої про те, яку роль в підтримці України у Вашингтоні відіграють перемоги українців на полі бою, Бойл відповів, що дуже мало.

«Я думаю, що ті з нас, хто абсолютно відданий цьому, ми будемо віддані, незалежно від того, що відбувається на полях битв, незалежно від того, чи були виконані завдання контрнаступу, чи ні. Щодо підтримки республіканців – це не про те, що відбувається на полі бою. Це про те, що відбувається всередині партії», – переконаний Бойл, який представляє Другий округ у Пенсильванії, в який входить Філадельфія, де проживає велика українська громада.

На його думку, в Республіканській партії є три течії. Перша, яка становить трохи більше половини, – ті, хто віддані традиційним принципам активної зовнішньої політики Республіканської партії і не бояться висловлювати свою позицію.

«Мітч Макконнелл є чудовим прикладом цієї традиційної Республіканської зовнішньої політики від Ейзенхауера до Рейгана та обох Бушів – національної оборони Америки з м'язами, яка пишається бути в НАТО, пишається трансатлантичним альянсом, яка протистояла спочатку радянській, а тепер – російській агресії», – каже Бойл.

З іншого боку – ізоляціоністи, такі як Марджорі Тейлор Грін, які активно виступають проти підтримки України. Хоча вони – в абсолютній меншості, говорить конгресмен, їх найбільше чути та їхній вплив зростає.

І остання група, до якої, на його думку, входить спікер Палати представників Майк Джонсон, – це ті республіканці, які поділяють ті ж принципи, що й перша група, але бояться, що підтримка України може коштувати їм поразки на наступних внутрішньопартійних виборах.

«Зокрема, один республіканець в Палаті представників розповів мені про доволі болісну зустріч із виборцями, – а він у дуже республіканському окрузі – під час якої його весь час критикували за підтримку України», – навів приклад Бойл.

Саме від рішення представників цієї групи, каже він, залежить подальша підтримка України.

Найбільший виклик сьогодні полягає в тому, що колишній президент Дональд Трамп і деякі праві ЗМІ в США чинять тиск на республіканців в Конгресі

На його думку, на ставлення виборців-республіканців щодо України меншою мірою впливають ізоляціоністські настрої, які завжди так чи інакше присутні в американському суспільстві, а в більшій – антиукраїнські заяви колишнього президента Дональда Трампа, ведучого Такера Карлсона та інших.

«Найбільший виклик сьогодні полягає в тому, що колишній президент Дональд Трамп і деякі праві ЗМІ в США чинять тиск на республіканців в Конгресі, щоб вони голосували проти фінансування України. Ось від чого найбільша затримка», – сказав Бойл в інтерв'ю Голосу Америки після дискусії.

Натомість сенатор-республіканець Джим Ріш, високопоставлений член Комітету Сенату США з міжнародних відносин, переконаний, що допомога Україні надійде, але адміністрація має серйозніше поставитися до проблеми південного кордону США, з якою республіканці пов'язують голосування про допомогу Україні.

 

У Конгресі США пояснили, що «гальмує» допомогу Україні - Фото 1

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader