На 73 році життя помер режисер-документаліст, засновник студії «Телекон» Ігор Кобрин. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила його колега і колишня однокурсниця Стелла Кломінська.
«І знову сумна звістка... Щойно телефоном повідомили... Пішов з життя колега, однокурсник, кінорежисер Ігор Кобрин. Прощавай, друже!», — написала вона.
Український кінорежисер Ігор Кобрин народився 2 лютого 1951 у Львові — український кінорежисер. Лауреат Шевченківської премії (1989). Заслужений діяч мистецтв України (2008). Член Національної спілки кінематографістів України.
Після закінчення навчання у Київському державному інституті театрального мистецтва за фахом режисер кіно і телебачення (майстерня В. Б. Кісіна) працював на студії «Укртелефільм». У 1992 році заснував студію «Телекон» і став її директором.
У фільмографії Кобрина — такі документальні фільми, як «Чорнобиль: Два кольори часу», «Не хочу згадувати», «Заручники свободи», «Апельсинова долька», «Собор на крові», «Хлібна гільйотина» та інші.
Ігор Кобрин був лауреатом багатьох українських та міжнародних кінофестивалів. У 2008 році отримав звання «Заслужений діяч мистецтв України» за вагомий особистий внесок у вшанування пам'яті жертв геноциду українського народу у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні.
Читайте також:
- Фільм «1945» як потреба Нюрнберга для комуністів
- Фільми про Сталіна, який ніяк не залишиться у минулому
- «Плавильний котел» Ігоря Кобрина: Донбас очима України
Як писав «Детектор медіа», у грудні минулого року в ефірі Суспільного відбулась телепрем’єра документального серіалу Кобрина «Плавильний котел» про історію формування Донбасу. У полеміку із документалістом після прем’єри вступив журналіст і телеведучий Юрій Макаров.
Редакція «Детектора медіа» висловлює щирі співчуття рідним і близьким померлого.
Фото: «Укрінформ»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.