У Києві презентували проєкт «Імпульс» для активізації розвитку молодіжної роботи
У Києві презентували проєкт «Імпульс» для активізації розвитку молодіжної роботи

У Києві презентували проєкт «Імпульс» для активізації розвитку молодіжної роботи

У Києві відбулась презентація проєкту «Імпульс», що забезпечує розвиток молодіжної роботи, сприяє підготовці молоді до активної участі в суспільному житті та у громадській діяльності.

Захід відбувся в Укрінформі, передає кореспондентка агентства.

«Наразі потрібно не дати зворотнього ходу реформі децентралізації, потрібно прикласти всіх зусиль до того, щоби всі здобутки, які ми вже маємо, були примножені і усталені», - наголосила фахівчиня з залучення молоді проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Вікторія Орисюк.

У Києві презентували проєкт «Імпульс» для активізації розвитку молодіжної роботи - Фото 1

За її словами, наразі ведеться робота над інституціоналізацією реформи децентралізації, інституціоналізації роботи органів місцевого самоврядування з точки зору покращення нормативно-правових рамок їх роботи, над посиленням спроможності органів місцевого самоврядування з точки зору економічної спроможності, стратегічного планування, а також над залучення громадськості.

«Ми працюємо над тим, щоб голос громадськості, зокрема голос молоді, був якомога більше гучнішим громадах, аби вони викладалися до процесу розвитку громад», - акцентувала експертка.

У свою чергу заступник міністра молоді та спорту України Владислав Яцук зауважив, що одним з викликів для залучення молоді до громадського життя своїх громад є те, що велика частка молодих українців виїхала закордон через повномасштабне вторгнення Росії на територію України.

У Києві презентували проєкт «Імпульс» для активізації розвитку молодіжної роботи - Фото 2

Посадовець нагадав, що наразі близько двох мільйонів осіб серед молоді перебувають за межами України, а ще близько двох мільйонів є внутрішньо переміщеними особами.

«Лише 20 - 30% молоді готові долучатися до молодіжної роботи у своїх громадах, але за умови, якщо буде офіційне працевлаштування, повна зайнятість і будуть створені певні умови», - поінформував Яцук.

Водночас голова Асоціації молодіжних працівників України Леся Мукосєєва зазначила, що в рамках проєкту «Імпульс» буде проведено 4 базових тренінги для молоді у громадах і 8 спеціалізованих.

У Києві презентували проєкт «Імпульс» для активізації розвитку молодіжної роботи - Фото 3

Вона пояснила, що спеціалізовані тренінги будуть направлені саме на потреби мешканців конкретної громади.

Координатор проєкту в громадах Віктор Сіпєєв додав, що «Імпульс» охоплює чотири області учасниці - Волинську, Одеську, Рівненську та Закарпатську, а кожна з цих областей по 10 територіальних громад.

Він зауважив, що у межах проєкту буде проведено більше 40 інформаційних заходів, які підвищать поінформованість молоді про проєкт та про молодіжну політику на місцевому рівні.

У Києві презентували проєкт «Імпульс» для активізації розвитку молодіжної роботи - Фото 4

«Для цих громад будуть проведені дослідження потреб молоді, стан молодіжної політики в територіальній громаді, дослідження інфраструктури, а також інші фактори, які пов'язані саме з молодіжною політики на місцях», - поінформував Сіпєєв.

Керівниця проєкту Оксана Мальченко також повідомила, що після проведення дослідження будуть узагальнені всі дані та напрацьовані рекомендації для кожної громади.

У Києві презентували проєкт «Імпульс» для активізації розвитку молодіжної роботи - Фото 5

«Після цього в кожній громаді ментори і партнерські організації, для яких буде відкрито набір, будуть налагоджувати взаємодію між органами місцевого самоврядування та структурами, які вже працюють з молоддю», - підкреслила вона.

Мальченко пояснила, що задачею партнерських організацій і менторів буде створення системи взаємодії і підтримки, яка буде надаватись учасникам протягом дев'яти місяців проєкту, вирощувати потенціал молодих людей до роботи і адвокації своїх інтересів у громадах.

«В нас заплановані і мережеві заходи, на яких 3-4 громади будуть разом декілька днів співпрацювати, ділитися своїм досвідом, практиками, проблемами і шляхами їх вирішення, а також налагодять регіональну взаємодію та співпрацю», - резюмувала керівниця проєкту.

Захід проводився ГО «Асоціація молодіжних працівників України» в рамках Ініціативи «Молодіжний працівник» і став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

Фото: Євген Котенко

Источник материала
loader