19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Документальну короткометражку «Гості з Харкова» Галини Лавринець відібрали до програми кінофестивалю Minimalen у Норвегії
Документальну короткометражку «Гості з Харкова» Галини Лавринець відібрали до програми кінофестивалю Minimalen у Норвегії

Документальну короткометражку «Гості з Харкова» Галини Лавринець відібрали до програми кінофестивалю Minimalen у Норвегії

В Україні фільм можна подивитися онлайн до 31 грудня на платформі Docuspace.

Документальний короткометражний фільм «Гості з Харкова» режисерки Галини Лавринець візьме участь у конкурсній програмі 36-го кінофестивалю Minimalen у Норвегії, де і відбудеться європейська прем’єра картини. Крім того, українська аудиторія до 31 грудня цього року має можливість подивитися цю стрічку на онлайн-платформі Docuspace. Про це «Детектор медіа» творча група фільму повідомила пресрелізом.  

До фестивального конкурсу короткометражних фільмів увійшло 37 кінострічок з усього світу. Режисерка особисто представить свою роботу на показі, що відбудеться 26 січня 2024 року в місті Тронгейм.

Фільм Галини Лавринець також можна відсьогодні і до кінця цього року дивитися на Docuspace (ціна квитка — 30 грн.). Стрічка доступна для перегляду лише на території України.

Світова прем’єра фільму відбулася на кінофестивалі Hot Doc (Торонто, Канада). Спеціальні покази фільму пройшли під час цьогорічних Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та Одеського міжнародного кінофестивалю.

Стрічка перемогла у номінації «Найкращий короткометражний документальний фільм» на 5-му Франко-українському фестивалі молодого кіно міст. Наразі «Гості з Харкова» продовжують подорожувати містами України разом з мадрівним Docudays UA. 

Авторка постеру — Ханна Стриж

У фільмі «Гості з Харкова» йдеться про Нелю, власницю музею-садиби народно-побутового ужитку «Омелькова хата» в селі Козубівка Полтавської області. Жінка разом зі своїм чоловіком Олександром  допомагають адаптуватися в селі переселенцям/-кам, що рятувалися від бомбардувань та обстрілів у Харкові. Вони стають один для одного друзями. Через війну, Неля дуже боїться голоду: аби переселенці/-ки з Харкова могли себе прогодувати, вона дає їм великий город з посадковим насінням, на якому ті саджають картоплю та овочі. 

З часом стає зрозуміло, що переселенці/-ки з міста не готові до важкої фізичної роботи на городі, адже сподіваються, що війна скоро закінчиться. Без догляду посаджений врожай починає псуватися. Чи вдасться їм знати компроміс, врятувати город і свої взаємини?

Над створенням картини працювала велика команда однодумців, зокрема оператор-постановник Євген Козеко, режисер монтажу Ігор Косенко, композитор Микита Моісеїв та інші. Ментором проєкту став режисер Роман Бондарчук. Продюсерка стрічки — Олександра Братищенко («Крим, як це було», «Крихка пам’ять»). Фільм створили на базі ELERON PICTURES у співпраці з творчим об’єднанням «Вавилон’13».

Фестиваль короткометражних фільмів Minimalen заснували у 1988 році. Цей кінофорум має репутацію важливої платформи для нових фільмів з Норвегії, Скандинавії та всього світу.

36-ий кінофестиваль Minimalen відбудеться з 23-го по 28 січня 2024 року в місті Тронгейм.

Фото: кадр із фільму «Гості з Харкова»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Кино украинское кино
Источник материала
Поделиться сюжетом