Російського співака-пропагандиста Шамана визнали загрозою нацбезпеці України
Російського співака-пропагандиста Шамана визнали загрозою нацбезпеці України

Російського співака-пропагандиста Шамана визнали загрозою нацбезпеці України

Це єдине поповнення «чорного списку» Мінкульту в цьому році, якщо не рахувати повернення до нього актора Олексія Кравченка.

Міністерство культури та інформаційної політики України внесло російського співака-пропагандиста Ярослава Дронова з псевдо Шаман до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Про це повідомив Інтерфакс-Україна, який отримав від МКІП відповідь на свій запит щодо кількості росіян, внесених відомством протягом 2023 року до цього «чорного списку».

Крім Шамана, у цьому році МКІП додав у список ще одного росіянина — актора Олексія Кравченка, відомого за фільмами «Йди і дивись», «9 рота», «Солнцепьок», «Наш спецназ», серіалами «Бригада» та «Спецназ», йдеться у відповіді міністерства на запит.

Російський актор Олексій Кравченко (скріншот відео)

Хоча насправді, Мінкульт не додав, а повернув Кравченка до «чорного списку». Це відбулось після того, як у липні 2023 року «Детектор-медіа» виявив відсутність у ньому актора, у той час, як через зйомки у пропагандистському фільмі про війну на Донбасі «Солнцепьок» МКІП вніс Кравченка у список ще у жовтні 2021 року. Але у листопаді того ж року актора, як з’ясував «ДМ», виключили зі списку нібито на підставі звернення СБУ.

Що стосується Шамана-Дронова, то він заслужив місце у stop-list через те, що їздив виступати перед російськими військовими на тимчасово окуповані території України та навіть зняв там відео на одну зі своїх пропагандистських пісень.  

Навіть росіяни звернули увагу, що Шаман-Дронов видав свій кліп у день народження Гітлера і провели паралелі із відомим фільмом Боба Фосса «Кабаре», де молодий нацист співає пісню «Майбутнє належить нам»

Також у МКІП поінформували, що протягом 2023 року жодну особу з переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України (з ним можна ознайомитись тут), не виключали. Тож на сьогоднішній день у ньому перебуває 213 осіб, серед яких пропагандисти Володимир Соловйов і Дмитро Кисельов, естрадні виконавці Анна Семенович, Надія Бабкіна, Олександр Буйнов, Лев Лещенко, Віка Циганова, актори Марат Башаров, Сергій Безруков, Михайло Боярський, Дмитро Харатьян, режисери Сергій Михалков, Карен Шахназаров, Емір Кустуриця та багато інших письменників, журналістів, музикантів та артистів балету. Серед них, щоправда, зустрічаються й померлі представники російської «творчої еліти», такі, наприклад, як Іосіф Кобзон, Станіслав Говорухін чи Павло Табаков. Тож, цифра 213, про яку повідомив Мінкульт, кажучи про кількість чорносписочників, неточна.  

  • які підтримали агресію проти України або окупацію її територій;

  • вище керівництво збройних сил та інших формувань держави-агресорки;

  • які виїжджали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з неї з порушеннями законного порядку;

  • заперечують існування української нації, державності, мови, суверенітету тощо;

  • які підпадають під персональні санкції;

  • які брали участь у створенні інформаційної продукції, що подає агресію проти України як внутрішній конфлікт, виправдовують злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму та закликають до агресії проти України тощо;

  • які брали участь в антиукраїнських заходах держави-агресорки;

  • представники медіа,  закладів культури тощо, які працюють у сфері культури, фахівці зі створення інформаційної продукції та інші публічні діячі, яким було заборонено в’їзд на територію України.

Виключити осіб із цього переліку можна за зверненням того, хто їх туди включив. Підставою для цього має слугувати рішення суду, яке набрало законної сили, або ж завершення строку санкцій.

Перебування особи в цьому списку означає введення в дію проти неї певних обмежень. Приміром, якщо мова про діячів кіногалузі, то Держкіно відмовляє у видачі державного посвідчення або припиняє дію посвідчення на показ фільмів, учасником якого є особа з переліку.

У 2022 році в Міністерстві культури та інформаційної політики повідомили, що в Україні створять «білий список» російських артистів, чий контент можна буде використовувати у медіа та у громадських місцях.

Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що в Україні судитимуть російську співачку і пропагандистку Юлію Чичеріну, яка підтримує збройну агресію Росії.

Читайте також:

  • Російський актор зник із «чорного списку» Мінкульту й опинився в ефірі українського каналу

  • Бурмагін: Законопроєкт «Про медіа» не знищує «чорний список», а робить його ведення більш цивілізованим

Головне фото: The Moscow Times

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
СБУ
Источник материала
Поделиться сюжетом