Як передає Укрінформ, про це Financial Times заявила перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко.
«Підтримка партнерів надзвичайно важлива. Нам вона потрібна терміново», - сказала вона.
За словами Свириденко, а разі відсутності західної допомоги пріоритетом в Україні буде оборона та обслуговування боргу, що означає «великий ризик недофінансування окремих соціальних галузей».
Віцепрем’єр зазначила, що Києву, можливо, доведеться затримати виплату зарплат 500 тис. держслужбовцям і 1,4 млн вчителів, а також виплати 10 млн пенсіонерам, якщо іноземна допомога не надійде.
Водночас вона сподівається, що ЄС схвалить фінансову підтримку України в лютому та надасть кошти до кінця березня. При цьому вона вказує, що цього буде недостатньо.
Віцепрем’єр зауважує, що запропонований ЄС механізм фінансування на 50 млрд євро включає 8 млрд євро гарантій розподілу ризиків, за допомогою яких Київ мав намір залучити в економіку 30 млрд євро приватних інвестицій.
«Це не просто збереження самої макроекономічної стабільності, а створення передумов для відновлення економіки та повернення українців», - сказала вона.
Свириденко також заявила, що стійке відновлення є необхідним для заохочення українських біженців повернутися додому та для подальшого зростання економіки.
Зазначається, що Україна вже отримує економічні вигоди від прориву російської блокади Чорного моря, коли кораблі знову почали заходити в українські порти вздовж морського коридору. б
Вона також звернулася до нового уряду у Варшаві з проханням припинити блокування українських прикордонних переходів з боку польських водіїв вантажівок.
Як повідомлялося, за даними Мінфіну, наступного року потребу в міжнародному фінансуванні зменшено з 41 млрд дол. до 37,3 млрд дол.