Сушкевич - про новий закон про мобілізацію та скасування відстрочок для інвалідів: немає жодного сенсу послаблювати потужну українську армію
Сушкевич - про новий закон про мобілізацію та скасування відстрочок для інвалідів: немає жодного сенсу послаблювати потужну українську армію

Сушкевич - про новий закон про мобілізацію та скасування відстрочок для інвалідів: немає жодного сенсу послаблювати потужну українську армію

Голова Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич вважає безглуздим скасування відстрочки від мобілізації для осіб з інвалідністю ІІІ групи. 25 грудня український уряд вніс до парламенту законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

У документі з номером 10378, зокрема, пропонується скасувати відстрочку людям з інвалідністю III групи, а також скасувати відстрочку для чоловіків/дружин у яких дружина/чоловік інвалід III групи.

За словами Сушкевича, він і уявити не міг, що йому доведеться опрацьовувати питання правомірності, доцільності і навіть логічності того, що людину з інвалідністю потрібно мобілізувати, одягнути у військову форму, дати зброю і включити до чинної армії під час війни.

Далі OBOZ.UA публікує позицію Сушкевича, яку він озвучив у себе у Facebook.

"Закон України: особа з інвалідністю – повнолітня особа зі стійким обмеженням життєдіяльності, зі значимою мірою втрати здоров’я. Ця особа у суспільстві потребує соціального захисту і підтримки її прав у зв’язку з обмеженням її життєво важливих функцій. 

Законопроєктом, який сьогодні обговорює вся країна, пропонується цій людині дати зброю та на належному рівні виконувати бойові завдання.

Один із моїх закордонних колег по правозахисту людей з інвалідністю спитав мене сьогодні по телефону: "А в чому необхідність військової мобілізації людей з інвалідністю в Україні?" Я не зміг відповісти на це питання...

За офіційною статистикою в Україні людей з інвалідністю ІІІ групи - біля півтора мільйона.Близько половини з них – жінки. Віднімаємо від цієї цифри людей, які досягли 60-ти років – їх приблизно до 30%. Таким чином, виходимо на цифру 500 тисяч чоловіків з інвалідністю ІІІ групи призивного віку.

А тепер, відповідно до зазначеного проєкту Закону, військово-лікарські комісії вимушені будуть обстежити півмільйона чоловіків з інвалідністю ІІІ групи, абсолютна більшість з яких реально не придатна до військової служби.

Причому, ці обстеження будуть проводитись 476 закладами охорони здоров’я, яким треба заплатити з коштів Національної служби здоров’я України за кожну особу з інвалідністю, яка пройшла відповідний медичний огляд.

НСЗУ передбачила на це понад півмільярда гривень.

Розумієте? Кошти підуть не на лікування людей, що є основною функцією Національної служби здоров’я України, а на дослідження ВЛК людей з інвалідністю, щоб відправити їх до Збройних Сил України!

Це я написав поки що про "логічність", "доцільність" і "фінансову обґрунтованість" мобілізації людини з інвалідністю ІІІ групи при очевидності того, що навіть ті, кого кинуть в мобілізацію - не зможуть на належному рівні, як здорові люди, виконувати бойові завдання.

Кілька слів про кваліфікованість і якість роботи ВЛК…

Працівники ВЛК – це лікарі цивільних закладів охорони здоров’я, які прослухали, в тому числі он-лайн, тренінг, щоб стати працівниками ВЛК.

Декілька слів про кваліфікованість та якість роботи ВЛК.

Співробітники ВЛК – це лікарі цивільних закладів охорони здоров'я, які прослухали, зокрема онлайн, тренінг, щоб стати працівниками ВЛК.

Всі люди з інвалідністю пройшли медико-соціальну експертну комісію, щоб отримати статус інвалідності. МСЕК проходить від місяця до двох місяців. ВЛК, яка дублює МСЕК, мобілізуючи людину з інвалідністю, проходить, за моїми даними, від 40 хвилин до 4 днів.

І знову ж, за моїми даними: працівники ВЛК допускають порушення в своїй роботі в десятки разів більше, ніж працівники МСЕК! Більш точна статистика є в урядових інституціях, де свідомі до реалій ситуації", – написав Сушеквіч.

Глава Паралімпійського комітету України робить такі висновки:

• абсурд мобілізувати людей з інвалідністю за наявності військовозобов’язаних повносправних людей без інвалідності;

• абсурд витрачати на мобілізацію людей з інвалідністю сотні мільйонів коштів МОЗ, дублюючи МСЕК, що визначила вже людину, яка має стійку втрату здоров’я;

• нема ніякого сенсу послаблювати потужну українську армію людьми зі стійкими обмеженнями життєдіяльності і значимою втратою здоров’я. Очевидно, що на війні користі, боєздатності від військовозобов’язаного без інвалідності значимо більше, аніж від людини з інвалідністю;

• очевидність, що людина з інвалідністю на війні має більш високі ризики отримати важкі поранення або загибель.

Також Сушеквіч передбачає за своїм відчуттям, що "хтось хоче розбурхати суспільство", дискредитувати наші Збройні Сили України, підставити Верховного Головнокомандувача та Головнокомандувача Збройних Сил України.

Наприкінці своєї посади Сушкевич ставить риторичне питання, чи вирішить мобілізація чоловіків з інвалідністю ІІІ групи річну потребу українського війська в нових воїнах.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Чи не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом
Упоминаемые персоны