Партнер агентства відновлення – проєкт USAID "Економічна підтримка України" в межах роботи над модернізацією пунктів перетину кордону з Молдовою, Польщею, Словаччиною та Румунією вже оглянув 48% українських дорожніх, залізничних та портових КПП.
Про це повідомила пресслужба Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури.
Як зазначили в агентстві, це важливо для покращення ефективності логістики експорту вантажів.
У грудні 2023 року команда представників проєкту USAID разом з підрядниками з Green Powered Technology та CDM Engineering відвідала 7 з 43 пріоритетних пунктів пропуску в Одеській та Чернівецькій областях. Загалом команда вже оглянула 20 з 42 українських дорожніх, залізничних та портових КПП, а це 48% з пріоритетних пунктів для проєкту USAID.
Команда визначила та оцінила потреби для розробки списку з обсягу робіт, кошторисів, технічних специфікацій та планів впровадження на різних пунктах пропуску.
Також метою є визначення основних робіт, які потрібно провести для покращення функціонування цих пунктів. Заплановане швидке оновлення, яке вже розпочали зі встановлення знаків, барикад та оновлення освітлення на чотирьох пріоритетних пунктах пропуску.
“Розбудова КПП і покращення їхньої пропускної спроможності – один з пріоритетних напрямків роботи агентства відновлення. З початком широкомасштабної війни та блокування портів навантаження на автомобільні дороги й пункти пропуску зросло в рази, а інфраструктура виявилася не готовою до таких обсягів вантажів. Спільно з нашими партнерами працюємо над тим, аби модернізувати, оновити й підвищити ефективність КПП. Надалі плануються також капітальні ремонти, реконструкції й, дуже сподіваюсь, відкриття нових пунктів пропуску», – зазначив голова агентства Мустафа Найєм.
Як нагадали в Держагентстві, у 2023-2026 рр. USAID має намір виділити 115 млн дол. на підтримку Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, УЗ та Держмитслужби з метою модернізації пунктів перетину кордону України з Польщею, Угорщиною, Румунією, Молдовою та Словаччиною для збільшення обсягів торгівлі, експорту зерна.