Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що отримало 31 запит на реєстрацію у конкурсі на членство в оновленій Наглядовій раді Українського культурного фонду — одного з органів управління УКФ.
Серед претендентів 20 — від закладів культури та 11 — від громадських об’єднань, заявки надійшли чи не з усіх областей України, а також із Києва, йдеться у повідомленні МКІП. Серед тих, кого зареєстрували у Мінкульті, — 21 чоловік та 10 жінок, за віковою ознакою переважають претенденти у категорії 45 — 49 років. Прийом документів тривав з 26 жовтня до 26 грудня 2023 року.
Попередній склад Наглядової ради сформували в кінці 2020 року, її повноваження спливають у січні 2024-го.
Рейтингове інтернет-голосування з обрання представників закладів культури та громадських об’єднань до складу Наглядової ради УКФ стартує 8 січня.
Голосувати за новий склад Наглядової ради уповноважені 103 особи від громадських об’єднань та 102 особи від закладів культури з 23-х областей України та столиці. Найбільше уповноважених — з міста Києва, Київської та Харківської областей. Їхня реєстрація тривала з 30 листопада до 26 грудня 2023 року.
Строк повноважень Наглядової ради УКФ становить три роки.
Склад Наглядової ради Фонду формується з осіб, компетентних у сфері культури, які мають бездоганну ділову репутацію, високий суспільний авторитет, є визнаними фахівцями у сфері своєї професійної діяльності. Водночас членами Наглядової ради не можуть бути особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Рада складається з 9 осіб: двох із них визначає Президент України, ще двох — МКІП. Також дві особи мають бути представниками закладів культури, обраними шляхом рейтингового інтернет-голосування, інші дві особи є представниками громадських об’єднань, також обраними шляхом інтернет-голосування.
Голова Фонду, згідно зі своєю посадою, є членом ради.
Читайте також:
- Комітет гуманітарної та інформполітики підтримав проєкт закону про Український культурний фонд
- МКІП та Український культурний фонд запускають платформу «Культурний простір»
Як раніше писав «Детектор медіа», у грудні 2023-го Український культурний фонд презентував Стратегію діяльності на 2024–2027 роки.
У червні 2023-го стало відомо, що журналіст і музикант гурту «Хамерман знищує віруси» Альберт Цукренко виграв суд проти Українського культурного фонду, який у лютому 2022-го виключив його зі списку кандидатів в експерти через нібито порушення моральних норм. Суд визнав, що рішення Наглядової ради УКФ виключити Цукренка зі списку кандидатів в експерти не було законним, неупередженим та обʼєктивним, і зобов'язав Фонд відшкодувати завдану журналістові моральну шкоду.
У січні минулого року Український культурний фонд спільно з Українським інститутом національної пам'яті оголосив про запуск ЛОТ «Дослідження історико-культурної спадщини України» для підтримки дослідників російської пропаганди.
Фото: скриншот
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.