Про це заявив речник Управління ООН з координації гуманітарних справ Савіано Абреу в інтерв’ю Укрінформу.
«Проблема з цими альтернативами полягає в тому, що вони все ще не є сталими чи бодай передбачуваними. Чорноморська ініціатива була системою, яка гарантувала безпеку суден, які заходять або виходять. На жаль, після її припинення ми знову побачили зростання мінної забрудненості у Чорному морі. І ми побачили рівень ударів по українських портах, у тому числі на річці Дунай, які могли б бути альтернативними», – сказав він.
Абреу також наголосив, що рішення РФ розірвати Чорноморську ініціативу мало жахливі наслідки для України та світу - через унеможливлення експортувати на такому ж рівні для українських аграріїв та зростання глобальних цін на продукти харчування.
Речник УКГС зазначив, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш шукає рішення для гарантування безпечного, передбачуваного та сталого цивільного судноплавства у Чорному морі.
Як повідомляв Укрінформ, влітку в Туреччині заявляли про те, що альтернативні Чорноморській зерновій ініціативі шляхи вивезення зерна можуть бути ризикованими. На кінець листопада Україна власними силами забезпечила «зерновий коридор» у Чорному морі.