Дані оприлюднила Unifrance — організація, яка надає підтримку й сприяє поширенню французьких фільмів у світі.
Французький анімаційний фільм «Леді Баг і Супер-Кіт: Пробудження сили» став одним із найпопулярніших у світі — він зібрав 7,15 млн переглядів, та посів перше місце у топ-10. А в Росії на цей фільм продали найбільше квитків — 3,53 мільйони, там він вийшов у прокат у 1877 кінотеатрах.
Ці покази у Росії принесли прибуток у розмірі 21,7 млн євро і це вже друге місце. Перше за Німеччиною — 34,4 млн., хоча квитків там продали менше. Даних про Україну, до речі, у цьому звіті немає, а організація Unifrance зазначила, що підрахунок може бути не остаточним.
Отже, за кількістю проданих квитків Росія посіла перше місце, далі йде Німеччина, Польща, Італія та Іспанія. У таблиці наводять дані, згідно з якими у 2023 році цей показник у Росії виріс на 155,1% порівняно з 2022 роком.
Друге місце у списку найпопулярніших фільмів займає фільм «Астерікс і Обелікс: Піднебесна Імперія». Всього 2,74 млн переглядів. Тут хоча б обійшлося без росіян та їхніх кінотеатрів, а найбільшу кількість квитків продали в Польщі — 797 млн.
У Росії показували на великих екранах й інші французькі фільми. На третьому місці у топі Unifrance — «Аргонатси: Нова Легенда». На нього продали 1,76 млн квитків у всьому світі, з яких 306 тисяч — у Росії.
Четверте місце посів фільм із Джонні Деппом «Жанна Дюбаррі» або «Фаворитка», який став відкриттям 76-го Каннського кінофестивалю. Історичну драму подивилося 1,72 млн глядачів у світі, з них 1,06 млн — у Росії. Unifrance пише, що це виняткові показники (не вітаємо). І це єдиний фільм, який, як і «Леді Баг і Супер-Кіт: Пробудження сили», подивилося більше мільйона глядачів на одній території.
На п'ятому місці — фільм «Три мушкетери: Д'Артаньян». Всього його подивилося 1,65 млн глядачів у світі, з яких у Росії — 329 тисяч. У першій частині кінодилогії зіграли Франсуа Сівіль, Єва Грін та Венсан Кассель. Фільм продали на рекордну кількість ринків — більш ніж 50.
За успіх французького кіно ми раді, але не зовсім. Було б приємніше, якби ЄС заборонив експорт фільмів у Росію. Але навряд чи це наважаться зробити, адже країна-агресорка — це величезний ринок, який мало хто хоче втрачати. Маємо те, що маємо. І не забуваємо, що до 2022 року багато українських кіно- та серіальний виробників діяли за тією ж схемою.
Фото: скриншоти з Unifrance, постери «Планета Кіно», Netflix
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.