Новий закон про мобілізацію: омбудсмен чітко вказав на суперечливі пункти
Новий закон про мобілізацію: омбудсмен чітко вказав на суперечливі пункти

Новий закон про мобілізацію: омбудсмен чітко вказав на суперечливі пункти

Омбудсмен в ефірі телемарафону сьогодні, 25 січня заявив, що у разі виникнення повторних суперечностей з Конституцією України, він знову буде виступати проти ухвалення документа.

Зокрема, Лубінець виступив проти мобілізації українців з інвалідністю III категорії.

"Я не бачив остаточної редакції. Так, на відміну від попередньої редакції законопроєкту, зараз група, яка працює в Міноборони, звертається за експертною позицією уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Ми надали свої категоричні заперечення щодо мобілізації інвалідів – громадян з інвалідністю III категорії. Наскільки мені відомо, попередньо, вони готові це врахувати", – розповів Лубінець.

Розширення повноважень ТЦК

Також омбудсмен виступив категорично проти надання додаткових повноважень територіальним центрам комплектування. Він наголосив, що це військові підрозділи, і вони не мають права обмежувати права громадян України.

Це якраз і є пряме порушення Конституції, про яке я казав. У нас є інші органи, які можуть впроваджувати подібні інструментарії для людей, які відмовляються від проходження військової служби. Але це точно не можуть робити ТЦК, військові,
– пояснив омбудсмен.

За словами Лубінця, якщо це буде враховано, він змінить свою позицію і буде готовий підтримати запропоновану редакцію.

Також омбудсмен наголосив, що Україні новий законопроєкт про мобілізацію потрібен. Але, якщо в ньому знову будуть суперечності з Конституцією України, він буде продовжувати виступати категорично проти.

Новий закон про мобілізацію: головне

  • Законопроєкт про мобілізацію відправили на доопрацювання 11 січня після закритої наради з військовим командуванням і засіданням Погоджувальної ради в закритому режимі.
  • Попередній законопроєкт був зареєстрований у ВР 25 грудня. Тоді ж з'явився текст проєкту. У ньому пропонували знизити призовний вік по мобілізації з 27 до 25 років, внести зміни у питанні щодо відстрочки, звільнення та військового вишколу, а також строкової служби.
  • Новий проєкт закону не повинен суперечити Конституції та порушувати права людини.
Теги по теме
Законодавство Конституция
Источник материала
loader
loader