Партнери ставлять вимоги оптимізувати виплати внутрішнім переселенцям. Про це розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі телемарафону.
Частина переселенців з 1 лютого не отримуватимуть виплати. За словами міністерки, зміни з виплатами пов’язані зі зменшенням дохідної частини бюджету.
«Ми напряму прив’язані до рішень наших партнерів. Партнери ставлять вимоги постійно верифіковувати виплати з метою їх зменшення чи оптимізації. Йдеться про те, що за міжнародними лекалами два роки достатньо для того, аби адаптуватися», – сказала Верещук.
Вона розповіла, що у 2022 році Україна спрямувала на виплати переселенцям 57 млрд грн. У 2023 році ця сума збільшилася до 73 млрд. Планується, що у 2024 році на допомогу для ВПО знову виділять близько 57 млрд грн.
«Ті найвразливіші категорії населення мають продовжити отримувати виплати, а ті, хто уже до прикладу адаптувалися, чи отримали житло, чи мають роботу високооплачувану… підходи мають бути більш справедливі», – зазначила міністерка.
За її даними, в Україні приблизно 4,9 млн осіб, які вважаються внутрішніми переселенцями. Із них 2,5 млн щомісяця отримують виплати.
Верещук зазначила, що кількість ВПО постійно змінюється у зв'язку з міграцією людей за кордон або поверненням їх до своїх домівок (тоді вони втрачають статус ВПО), однак, є і приріст їхньої кількості у зв'язку з евакуацією людей із прифронтових районів.
До слова, Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання ВПО.