Міноборони призначило керівника Агенції оборонних закупівель
Міноборони призначило керівника Агенції оборонних закупівель

Міноборони призначило керівника Агенції оборонних закупівель

Міноборони призначило керівника Агенції оборонних закупівель

Нова директорка має понад 20 років досвіду в управлінні ланцюгами постачання та розвитку партнерства з іноземними компаніями.

Марина Безрукова відповідним наказом призначена директором державного підприємства Міністерства оборони України "Агенція оборонних закупівель", повідомляє Міноборони.

"Міноборони вибудовує нову архітектуру закупівель, яка унеможливить прояви корупції та буде відповідати стандартам НАТО. Зміна менеджменту – це перший крок до кардинального перезавантаження "Агенції оборонних закупівель". Наш пріоритет – це своєчасне та якісне забезпечення наших воїнів усім необхідним. Без простору для корупції", – зазначив заступник Міністра оборони Дмитро Кліменков.

Марина Безрукова має більш як 20 років досвіду в управлінні ланцюгами постачання та розвитку партнерства з іноземними компаніями (США, Канада, Європа, Близький Схід, Африка). В 2017-2024 роках працювала в Національній енергетичній компанії "Укренерго", де розробила та впровадила сучасну політику закупівель, засновану на принципах прозорості, ефективності та розподілу повноважень.

"Укренерго" однією з перших серед держкомпаній перевела всі закупівлі на платформу ProZorro, створила інститут уповноважених осіб, відповідальних за закупівлі, дирекцію з управління ланцюгами постачання з категорійним менеджментом у закупівлях, а також впровадила допоміжні функції внутрішнього аудиту та комплаєнсу.

Результат – зниження цін у закупівлях у середньому на 14%; зменшення середнього часу проведення закупівель на 20%; підвищення кваліфікації закупівельної команди. За останні п’ять років "Укренерго" заощадила на закупівлях понад 1,2 мільярда гривень.

"Ефективні та прозорі закупівлі зброї – запорука національної безпеки, а транспарентність, цифровізація та нульова толерантність до корупції – основні принципи нашої роботи. Ми маємо робити акцент на інноваціях та стратегічних партнерствах, щоб забезпечити найсучасніше озброєння для ЗСУ. Віддаючи перевагу передовим технологіям та постійно вдосконалюючи власний арсенал, ми суттєво покращимо оснащення наших військ", – сказала новопризначена директорка Агенції.

Зміна очільника – перший крок до трансформації "Агенції оборонних закупівель". Наступний етап – створення Наглядової ради з професійних та компетентних менеджерів міжнародного рівня.

Експерти високо оцінюють кандидатуру та професійність нової директорки, так голова правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін зауважує: "Як на мене, Безрукова – одна з найкращих кандидаток на цю посаду. Вона має більше 20 років досвіду в закупівлях і управлінні ланцюгами постачань, включно з міжнародними. Під її керівництвом закупівлями “Укренерго” компанія стала першим держпідприємством, яке перевело всі тендери на ProZorro, і в якому відбулася системна реформа забезпечення. (...) Саме тому корумпований оборонний deepstate робив все можливе, щоб зірвати це призначення. Це була кількамісячна бійка корумпантів з Умєровим і профільними замом Дмитром Кліменковим".

Шабунін додає, що слід віддати належне Умєрову, бо не так багато політиків наважувалися на боротьбу "зі збройними кланами, які десятиріччями обкрадали Сили Оборони". І хоч це ще не перемога над корупцією, але серйозна заявка на цю перемогу, вважає Шабунін.

Довідка: Марина Безрукова – магістр з фінансів (КНУ ім. Тараса Шевченка (2001)), спеціаліст з правознавства (КНУ ім. Тараса Шевченка (2007)), магістр управління бізнесом – MBA (Київська школа економіки (2020)).

Із січня 2017 року працювала в НЕК "Укренерго" на посадах члена правління, директора з управління ланцюгами поставок тощо. Раніше – в корпоративному секторі в компаніях різних сегментів економіки.

Нагадаємо, "Агенцію оборонних закупівель", булостворено у 2022 році, відокремлено від апарату Міністерства, що має  дозволити, за задумом уряду, звести до мінімуму корупційні ризики. Це рішення робить оборонне відомство на крок ближчим до імплементації стандартів і процедур НАТО і має сприяти ефективному використанню бюджетних коштів та скоротити терміни постачання товарів для потреб ЗСУ.

 

Источник материала
Поделиться сюжетом