Збройним силам довіряють 93% українців
Збройним силам довіряють 93% українців

Збройним силам довіряють 93% українців

Серед державних та суспільних інституцій українці найбільше довіряють Збройним силам.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, які презентували під час пресконференції на тему: "Оцінка громадянами ситуації в країні та дій влади. Довіра до соціальних інститутів, політиків, посадовців та громадських діячів", передає кореспондент Укрінформу.

Збройним силам України довіряють — 93%.

Також українці довіряють іншим силовим та оборонним структурам: добровольчі загони — 85%, Державна служба з надзвичайних ситуацій — 83%, Національна гвардія України — 81%, Державна прикордонна служба — 76,5%, Міністерство оборони України — 71%, Служба безпеки України — 66% та Національна поліція України — 57%.

Президенту України довіряють 72% опитаних.

Високий рівень довіри також спостерігається до громадських та волонтерських організацій — 60,5% та 84% відповідно. Церкві довіряє 59% респондентів. Голові міста (селища, села), в якому живе респондент, довіру висловлює 54%.

Частіше висловлюється довіра, ніж недовіра, до ради міста (селища, села), в якому проживає респондент 49% і 41% відповідно, до українських ЗМІ — 47% і 43%, до Національного банку України — 46% і 42%, до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини (омбудсмена) — 44% і 31%.

Водночас респонденти частіше висловлюють недовіру до політичних партій — не довіряють 74%, державному апарату (чиновникам) — 72%, судам (судовій системі загалом) — 70%, Верховній Раді — 64%, прокуратурі — 61%, уряду — 60%, комерційним банкам — 59%, Національному антикорупційному бюро — 53%, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі — 52%, Національному агентству з питань запобігання корупції — 52%.

Частіше висловлюється недовіра, ніж довіра, профспілкам — не довіряють їм 46%, довіряють 25%.

Дослідження проводились соціологічною службою Центру Разумкова з 21 по 27 вересня 2023 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Теги по теме
Украина Вооруженные силы Украины Президент
Источник материала
loader
loader