Голлівудська зірка Джейсон Момоа, відомий за багатосерійною епопеєю “Гра престолів” та фільмом “Аквамен”, похвалився своїм останнім експериментом.
TELEGRAM-канал ПІДПИШИСЬ
Як повідомляє сайт CarScoops, відомий американський актор Джейсон Момоа має у своєму гаражі класичний Rolls-Royce Phantom II 1929 випуску: цю модель випустили тиражем всього 1681 екземпляр.
Ця модель Phantom II оснащувалась 7,7-літровим рядним шестициліндровим двигуном. Мотор працює в парі з чотириступеневою механічною коробкою передач із синхронізаторами на другій, третій та четвертій передачах. Тяга передається на задню вісь карданним валом, підвіска на напівеліптичних ресорах.
Прагнучи бути у сучасному тренді Момоя вирішив перетворити вінтажну автівку… в електромобіль. За справу взялася британська компанія Electrogenic, інженери якої мають неабиякий досвід в конверсії паливних машин на електромобілі. Операція зі зміни силової установки була проведена в ефірі його шоу On The Roam.
Пощастило, що Phantom має такий великий підкапотний простір і на місце оригінального двигуна вмістилася сучасна тягова батарея місткістю 93 кВт·ч. Тому візуально вінтажний Rolls-Royce не змінився, як його салон, оздоблений шкірою і деревом. Лише на панелі приладів з’явився індикатор заряду батареї.
Тим часом потужність електродвигуна становить 204 кінські сили, що приблизно в чотири рази більше, ніж в агрегата 1929 року. Редуктор перетворює 310 Нм крутного моменту на 1000 Нм тяги на карданному валу – цього має бути достатньо, щоб задовольнити навіть наймускулистіших акторів.
Крім того, в оригінальний автомобіль вбудовано систему рекуперації енергії, а в тросову гальмівну систему – гідравлічний підсилювач. Цікаво, що ця конверсія повністю оборотна: Phantom можна повернути до початкового стану без наслідків.
Глава Electrogenic Стів Драммонд пишається виконаною роботою і вважає, що всупереч великому обсягу переробок, їм вдалося зберегти цілісність оригінального автомобіля Rolls-Royce Phantom II: “Цей Phantom працює точно так, як хотіли б інженери Rolls-Royce сто років тому, якби мали сьогоднішні технології”.