Як передає Укрінформ з посиланням на Урядовий портал, зустріч проходила під головуванням віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.
Участь у зустрічі взяли керівники іноземних дипломатичних представництв, Представництво ЄС в Україні, представники міжнародних організацій та проектів, зокрема агенцій ООН, фінансових та донорських установ, зокрема, Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового Банку, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), регіонального фонду WNISEF тощо.
Віцепрем’єр-міністр поділилась з партнерами найближчими планами у межах переговорного процесу про вступ до ЄС.
«Ми вже працюємо над архітектурою наших переговорних команд, а також над нашою переговорною позицією. Ми прагнемо побудувати динамічний процес, і вже маємо конкретні пропозиції, як забезпечити належну координацію та залучити необхідну експертизу. Нашим спільним пріоритетом має стати забезпечення того, щоб професійні та вмотивовані люди, які будуть рушійною силою переговорів, залишалися в команді від початку і до самого кінця шляху», – сказала Стефанішина.
Вона наголосила на необхідності забезпечення тісної співпраці проектів міжнародної технічної допомоги з відповідними секторальними групами та Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції, який координуватиме переговорний процес.
Українська сторона також озвучила потреби для подальшого зміцнення інституційних спроможностей Уряду у сфері європейської інтеграції.
Заступники міністрів з Міністерства економіки, Міністерства енергетики, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів презентували плани своїх відомств у сфері євроінтеграції та окреслили можливі напрямки співпраці.
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці січня у межах підготовки до початку переговорів про вступ до ЄвросоюзуУкраїна розпочала скринінг законодавства та формування дорожніх карт у сферах верховенства права, свободи руху осіб (юстиція, свобода, безпека), реформи державного управління.