У підозрі Пашинському зазначено, що кошти надійшли на рахунок державного підприємства і з них сплачено податки
У підозрі Пашинському зазначено, що кошти надійшли на рахунок державного підприємства і з них сплачено податки

У підозрі Пашинському зазначено, що кошти надійшли на рахунок державного підприємства і з них сплачено податки

12 лютого в помешканні Голови Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України (NAUDI) Сергія Пашинського відбулись обшуки. НАБУ і СБУ прийшли до нього у справі десятирічної давності — з підозрою про створення "злочинної організації", яка буцімто незаконно заволоділа "паливом Роснафти".

Після повалення режиму Януковича з'ясувалося, що близький до нього олігарх Сергій Курченко незаконно ввіз понад 90 000 тонн нафтопродуктів. З 2014 року суд арештував це паливо, яке потім вирішили віддати українській армії. В липні 2015 армія отримала перше пальне Роснафти.

У підозрі Пашинському зазначено, що кошти від продажу пального надійшли на рахунки ДП і з них було сплачено податки. У чому тоді полягає суть претензій до Пашинського наразі незрозуміло.

"Тоді була концепція передавати це через Кабмін, але Кабмін відмовився займатися цим, бо, дійсно, це не зовсім стикувалося з нашим кодексом. Саме для цього ми тоді паралельно запустили закон про спецконфіскацію. Я вніс окремий законопроєкт — про передачу конкретно цього палива Збройним силам України. Двічі виходив на трибуну, двічі вимагав проголосувати його", — розповів Голова Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України (NAUDI) Сергій Пашинський в інтерв'ю LB.ua.

Ві також наголосив, що направляв депутатське звернення щодо одержання інформації, за якими цінами й куди продавали ці нафтопродукти. Цю інформацію отримав.

"Звертаю увагу, що були звинувачення щодо несплати акцизу ПДВ. У звіті чітко підтверджено, що акциз ПДВ сплачений. По-друге, я звернувся до колеги, голови антикорупційного комітету Єгора Соболєва й попросив запросити мене на комітет, тому що деякі депутати цього комітету теж почали поширювати якусь інформацію. Прийшов на антикорупційний комітет — це теж інформація публічна — надав усі документи і сказав: "Шановні депутати, шановні журналісти, ось документи. Вивчайте. Якщо ви бачите якісь зловживання: мої, Тищенка, Петрова, Сидорова, — ви зобов'язані реагувати", — сказав Пашинський.

Источник материала
Поделиться сюжетом