На Контрактовій площі у Києві презентували виставку бельгійського фотографа Джима Сюмкая, який у 2014 році фіксував події Революції гідності. Про це повідомив кореспондент «Укрінформу».
Серед робіт, представлених в експозиції «Київ 2014. Повернення», — світлини учасників Революції гідності, наметового містечка в центрі столиці та трагічних моментів прощання з героями Небесної сотні.
Як зазначив під час відкриття виставки гендиректор Національного музею Революції гідності Ігор Пошивайло, у лютому 2014 року до Києва приїхало багато іноземних кореспондентів: «Джим Сюмкай прибув сюди і зафіксував дні, сповнені чорно-білих емоцій радості — від перемоги Майдану і смутку від загибелі найкращих його представників — Героїв Небесної сотні».
Розширений варіант виставки експонують у Галереї протестного мистецтва Музею Майдану.
Фото: «Укрінформ»
За словами заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тараса Шевченка, згодом експозицію планують представити у Європейському парламенті в Брюсселі. Він висловив переконання, що це дасть змогу закордонним партнерам краще зрозуміти події Революції гідності та разом з українцями вшанувати героїв Небесної сотні.
Виставку «Київ 2014. Повернення» організували мерія міста Льєж (Бельгія), Український інститут національної пам'яті, Національний музей Революції гідності та Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Читайте також:
- «Революція гідності — це рубікон, який розділяє два абсолютно різні періоди в українській самостійності»
- 10 років після Революції гідності. У Києві готують низку заходів із вшанування героїв Майдану
Як раніше писав «Детектор медіа», Державне бюро розслідувань поінформувало про результати свого розслідування «справ Майдану» станом на зараз: за чотири роки за матеріалами ДБР було повідомлено 239 підозр, до суду направили 117 обвинувальних актів щодо 211 осіб.
Начальник департаменту у справах Майдану Офісу Генпрокурора Олексій Донський повідомив про те, що всі злочини та вбивства учасників Революції гідності в 2013–2014 роках чинили українські правоохоронці за наказом української влади, яка перебувала під значним впливом Росії. Зокрема, під час Майдану 20 співробітників ФСБ кілька разів приїжджали в Україну для «співпраці» з тодішньою СБУ.
Фото: «Укрінформ»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.