Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Представники органів влади, духовенства, громадських організацій поклали квіти й запалили лампадки біля пам’ятника Олені Телізі і пам’ятного хреста на честь розстріляних у 1942 році українських патріотів.
“Олена Теліга народилася на Московщині. Потім через Польщу приїхала до Києва для того, щоб тут творити Україну. Як і багато людей її часу, віддала життя за те, щоб Україна була незалежною державою”, – сказав заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко.
Він наголосив, що Теліга показала приклад, як любити рідну землю.
"Навіть коли над нею нависла пряма небезпека, категорично відмовилася виконати наказ і покинути місто. Тоді жоден учасник похідної групи не залишив Київ", – сказав заступник міністра.
За його словами, українці й у ті часи прагнули незалежності і робили все для того. Нині, як і тоді, попри постійну загрозу життю, українці самовіддано борються за свою свободу.
У Києві вшанували пам'ять поетеси Олени Теліги / Фото: Кирило Чуботін, Укрінформ
Олена Теліга народилася 21 липня 1906 року в Підмосков'ї у родині професора, майбутнього міністра УНР Івана Шовгенова. У жовтні 1941 року вона прибула з похідною групою ОУН до окупованого німцями Києва.
Тут Теліга очолила Спілку українських письменників, редагувала літературно-мистецький журнал "Літаври", організувала пункт харчування для киян, які залишилися в окупації і потерпали від голоду. Навіть під загрозою арешту і смерті поетеса не залишила Київ і боротьбу за Україну. 21 лютого 1942 року 35-річна Олена Теліга разом із чоловіком та іншими членами ОУН була розстріляна нацистами у Бабиному Яру.